Almanya Şansölyesi Sayın Angela Merkel Türk Alman Üniversitesine geliyor

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Almanya Şansölyesi Sayın Angela Merkel Türk Alman Üniversitesinin Akademik açılışını Cuma günü birlikte yapacaklar.

CUMHURBAŞKANIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN & ALMANYA ŞANSÖLYESİ ANGELE MERKEL

Türk-Alman Üniversitesi; Türkiye Cumhuriyeti ile Almanya Federal Cumhuriyeti arasında imzalanan anlaşmaya dayalı olarak 2010 yılında Beykoz da kuruldu. 

 2010 yılında Türkiye ziyaretinde Almanya Başbakanı Sayın Merkel’de, İstanbulda kurulacak Türk-Alman üniversitesi için uzun zamandır çabaların sürdürdüğünü belirterek, “Türk Alman Üniversitesi konusunda büyük umutlar taşıyoruz” dedi. Aradan zaman geçti ve Üniversitemiz yavaş yavaş büyümeye başladı. Türk -Alman Üniversitesi türkiye ve Almanya arasındaki ilişkilerimizi dahada geliştirecektir. Ayrıca bu durumun Üniversiteye yapılan yatırımları da arttıracağını öngösterecektir.

Yapılan yatırımların arttırılması ve üniversitenin tanınmasıyla birlikte üniversiteye hazırlanan öğrenciler için Türk Alman Üniversitesini tercih sıralarında üst sıralarda yer alacak gibi duruyor. Bu sebepten ötürü önümüzdeki senelerde üniversitemizin sıralamasının yükselmeside bekleniyor.

24 Ocak 2020 Cuma günü Beykozdaki Türk -Alman Üniversitesi Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Sayın Almanya Şansölyesi Angela Merkel’in katılımı ile açılış töreni yapılacaktır.

Comments

comments

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*