ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE HAREKETİ

Çok Ortaklı 100 Hisseli, ATA CAFE Projesi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Atatürkçü Düşünceyi Benimsemiş , yaşamak ve yaşatmak isteyen kişilerle beraber olacağımız bir cafe açıyoruz.ve sizin de dahil olmanızı arzu ediyoruz.

Nasıl olacak size detaylı olarak anlatmak istiyoruz .Lütfen toplantımıza katılın .

ATATÜRK KÜLTÜR EVİ VE CAFE PROJESİ

Amaç: Kafe ve kahve evlerinin hem batıda ( Fransız ihtilali ) hem de Osmanlı da oynadığı rol bilinmektedir. Kahvehaneler benzer düşüncedeki insanların bir araya geldikleri ve düşünceleri harekete geçirebildikleri yerler olmuşlardır. Eski tipteki kıraathaneler aynı zamanda birer okuma ve öğrenme salonu niteliğinde idiler. Bu proje Atatürkçü zihniyetteki insanların kendileri gibi düşünen insanlarla bir araya gelip sohbet edebilecekleri bir mekan olarak tasarlanmıştır. Atatürkçü, çağdaş ve modern insanların dayanışma içerisine girmeleri hedeflenmektedir.
Bildiğiniz gibi son yıllarda devlet Atatürk ü öğretmekten vazgeçti bu bir açıdan hiç de fena olmadı çünkü devlet bugüne kadar ne öğretebildi ki doğru dürüst milletine. Milletin bu görevi kendi eline alması gerektiğini düşünerek yola çıktık ve Atatürkçü Düşünce Eğitimleri Hazırlıyoruz. Bu yolda pek çok etkinlik yapmak istiyoruz. Tüm çalışmalarımızı bir mekan projesi ile taçlandırmak niyetindeyiz.
Atatürkçüler ile beraber olmak isteyen katkı yapmak isteyen ülkenin çağdaş medeni ve bilimsel temelli bir yapıya kavuşmasını önemseyen ve Gençliğe Hitabeyi hatırlayan herkesi bizimle yol arkadaşı olmaya davet ediyoruz. Herhangi bir siyasi parti veya hareketle asla organik bağ kurmadan ve sadece ülkenin çağdaş geleceği için çalışacak Atatürkçü Dostlarımızı bekliyoruz ………….

Prototip Kafelerin Açılacağı Semtler:
Beşiktaş , Ataşehir , Şişli , Kadıköy , Bakırköy

Sermaye Modeli
Crowdfunding. İnsanların gerçekleşmesini istedikleri projeleri destekleme yöntemidir. Birinci amaç para kazanmak değil bir hedefi gerçekleştirmeyi desteklemektir. Usül olarak projenin gerçekleşmesini sağlayan kişiler onöre edilerek ödüllendirilir. Batıda uzun zamandır uygulanmaktadır. İnternetin gelişmesi ile Türkiye’de de yasalaşan bir sistemdir.

(bkz. Kitlesel fonlama derneği )

Bu projede min 100 , max 256 ortaktan 1000 er TL katkı yapmaları beklenmektedir.

Bu 1000 TL bir anlamda ortağın firmaya verdiği borçtur ve istediği zaman hissesini daha fazla veya daha az bir bedelle ( piyasa değeri ) devredebilir. Isteyen kişi birden fazla hisse alabilir. Hisselerini devretmek isteyen kişilerin hisselerini toplayabilir. Oluşacak karın yeni yatırma gitmesi veya dağıtılmasına ileride karar verilebilir.

 

 

 

 

 

 

 

TASARIM

150 – 200 m2 Cafe minimalist bir tasarımla ‘modern bir kıraathane’ konseptde tasarlanmıştır. Dönemin stilini yansıtan siyah beyaz ağırlıklı dekorasyon ve siyah beyaz Atatürk Fotoğrafları (80 – 100 adet ) ile süslenmiş. Atatürk’ün sevdiği şarkılar çalan. Atatürk’ün sevdiği içecekler ve yiyecekler ikram edilen bir servis. Atatürk imzalı fincanlar ve çay bardaklarında servis .50 adet 4 kişilik masa ile 200 kişilik oturma kapasitesi. Sabah 08:00 akşam 20:00 çalışma saatleri. Zemin kademeli olarak yükseltilerek masalar forum ve eğitim düzeninde dizilir. Kütüphane kısmında Atatürk’ün okuduğu ve Atatürk Hakkında yazılan bütün kitaplar bulundurulur.

Detaylı Bilgi ve  Proje ile ilgili bilgi almak isteyen olursa bana 00 90 553 340 98 00 nolu telefondan ulaşabilir ….

 

Share Button