Bir Vapur Masalı Filminin Galası Kadıköy’de yapıldı…

Senarist ve yönetmenliğini Prof. Dr. Mehmet Tığlı’nın üstlendiği;Toplamda 68 uluslararası festivalden 40 ödülle dönen “Bir Vapur Masalı – A Ferry Tale” filminin Türkiye galası, Kadıköy Kültür Sanat Derneği’nin ev sahipliğinde Caddebostan Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

 

 

 

 

 

 

 

Yoğun ilgi gören etkinlik kapsamında usta tiyatro oyuncuları Zihni Göktay ve Enis Fosforoğlu ile müzisyenler Nino Varon ve Hasan Cihat Örter’e de “Yaşam Boyu Onur Ödülü” takdim edildi.

Senarist ve yönetmenliğini Prof. Dr. Mehmet Tığlı’nın üstlendiği, bugüne kadar resmi olarak seçildiği 68 uluslararası festivalden 40 ödül kazanan “Bir Vapur Masalı – A Ferry Tale” filmi, Caddebostan Kültür Merkezi büyük salonda, Kadıköy Kültür Sanat Derneği’nin ev sahipliğiyle ilk defa Türk izleyicisiyle buluştu. İş, sanat ve cemiyet hayatından pek çok renkli simayı ağırlayan davette, Türkiye’ye gönüllülük kavramını kazandıran ve gönüllülük çalışmalarında 40. yılına giren Kadıköy Kültür Sanat Derneği Başkanı İnal Aydınoğlu’nun önderliğinde usta tiyatro oyuncuları Zihni Göktay ve Enis Fosforoğlu ile müzisyenler Nino Varon ve Hasan Cihat Örter’e “Yaşam Boyu Onur Ödülü” verildi. Kokteyl sonrası mini bir konser ile devam eden gala gecesinde, öncelikle Prof. Dr. Mehmet Tığlı’nın yönettiği “İkiz Yıldızlar” ve “Yüksek Kalori” filmlerinin gösterimi yapıldı…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

“BİR VAPUR MASALI” FİLMİ HAKKINDA…

Başrollerini Özgür Dereli, Lara Rojda Ülgen, Çınar Derin Dereli ve Nazan Yatgın’ın paylaştığı kısa film, otizm olgusuna dikkat çekmeyi amaçlıyor. Yönetmenin “Ötekileştirdiklerimiz” üçlemesinin son filmi olan “Bir Vapur Masalı – A Ferry Tale”, büyük ölçüde kitlesel fonlama yöntemiyle hayata geçti. Şehir Hatları işletmesinin mekan sponsorluğuyla Şubat ayında çekilen film; bugüne kadar Almanya, ABD, Hindistan, Yunanistan, İngiltere, Yeni Zelanda, İtalya, Hırvatistan, Bulgaristan, Tayvan, Endonezya, Finlandiya, Avustralya, Lübnan, Kosova, Kanada, Ukrayna, Şili, Bosna-Hersek, Romanya, Rusya ve Venezuela gibi dünyanın farklı kültürlerindeki izleyicileriyle buluştu.

Kaynak Haber: Kadıköy Life

 

Comments

comments

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*