Erhan Demir

ERHAN DEMİR

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Erhan Demir  

MELEKLERIN TARZI FARKLI

 

 

ERHAN DEMİR

10923260_10152715772521149_6044633630849135613_n

 

 

 

 

 

 

 

Sanatçı 3 Mayıs tarihinde Almanya’da Calw kentinde doğmuştur. Müzik’e olan tutkusunu dayısı Metin Kılıç’tan aldığını söyleyen Erhan Demir, “Dayımı sahnede şarkılarını söylerken gördüğümde onun gibi olmak istediğimi anladım” diyor.İstanbul Üniversitesi’nde Almanca Öğretmenliği okumuş olan Erhan Demir, aynı zamanda üniversitenin Klasik Türk Müziği Topluluğunda, büyük üstatların hocası Süheyla Altmışdört yönetiminde korist olarak 2 yıl görev almış, Üsküdar Musiki Cemiyeti’nde değerli hocalardan nazariyat, solfej ve repertuar eğitimleri almıştır.
Batı Müziği formunda olan “Khalkedon Çoksesli Batı Müziği Korosu”nda İlknur Yurtman yönetiminde 6 sene Batı Müziği dersleri almış ve tenor olarak konserlere katılmıştır.

Aynı zamanda çeşitli Rock gruplarıyla çeşitli festival, açılış, program ve etkinliklerde solist olarak görev almıştır.
Güney Saraçoğlu yönetmenliğinde 5 yıl tiyatro eğitimi görmüş olan sanatçı, başta para kazanmak amacıyla girdiği Barış Manço Kültür Merkezi’nde, Gençlik Tiyatrosu’nda görev alarak kendini geliştirme yönünde ilerlemiş, şarkı söylerken sahnede, aldığı eğitimlerle görselliği bir araya getirmiştir.Batı Müziğine yoğunlaşan Erhan Demir akustik gitar/elektrogitar eğitimini Mümtaz Solmaz’dan almış olan sanatçı, “Müzik benim için hayatın anlamı… Müzik, insanların ruhlarını kötülüklerden arındırır…” derken, şarkılarını büyük kitlelerle paylaşmak için gün sayıyor.

Albüm çalışmasında aranjörlük koltuğuna oturan Can Güney, Erhan Demir’in elektro gitar konusunda gelişimini sağlamaktadır.

Sanatçının Eğitim Aldığı Şan Eğitmenleri:
Ahmet Polat -TRT Ankara
İlknur Yurtman -Khalkedon Çoksesli Müzik Korosu
Yrd.Doç.Tülin Malkoç – Marmara Üniversitesi
Hatice Türkoğlu – İstanbul Üniversitesi

Share Button