Hırvatistan’da Türk Yatırımcı

Turizm, havacılık, savunma, medya ve enerji gibi pek çok alanda faaliyet gösteren ; Saran Group, Hırvatistan’daki Grand Hotel Lav & Grand Marina Lav kompleksini satın alıyor.

LhMdR8_F8IY

 

 

 

 

 

 

 

Saran Group’un alacağı otel ve marinanın Hırvatistan’ın ikinci büyük kenti olan Split’te yer aldığı belirtildi.  Otel halen Starwood zinciri bünyesindeki Le Meridien markası tarafından işletiliyor.

Turizm yatırımlarına büyük önem verdiklerini belirten Saran Group Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran, “Biz ilk günden beri Türk spor ekonomisini, spor sektörünü, Avrupa’ya ve dünyaya entegre etme motivasyonuyla hareket ettik. Bu konuda dünya ölçeğinde önemli bir aktör olduk. Bugün; spor dünyasında yarattığımız bu sinerji ve vizyonu, turizm sektöründe de sürdürmekten büyük memnuniyet duyuyoruz” diye konuştu.

Adriyatik  kenarındaki 5 yıldızlı otel; 381 odası, 800 metrelik özel plajı, yüzme havuzları, 12 adet restoranı, bar ve kafeleri, SPA merkezi, konferans, toplantı ve balo salonları, Tenis kortları, futbol, voleybol ve basketbol sahaları ile 60 bin metrekarelik bir alan üzerinde konuşlanmış durumda. 85 milyon euro yatırımla yenilenen otelde 75 yatlık marina da bulunuyor.

DESTİNASYON YÖNETİM ŞİRKETİ VE ACENTESİ DE VAR

Saran Group’un turizm alanındaki yetırımları yeni değil. Grup, Çek Cumhuriyeti’nin en köklü seyahat firmalarından  Čedok’u bünyesine katmıştı. 1920 yılında Prag’da kurulan ve aynı zamanda ülkenin en tanınmış markalarından biri olan Čedok, Çek Cumhuriyeti ve 50’den fazla ülkede hizmet veriyor. Çek Cumhuriyeti ve yurt dışında 370’den fazla çalışanı olan Čedok’un ülke genelinde 50 satış ofisi, Moskova, Viyana, Bratislava ve İstanbul’da şubeleri bulunuyor.

Saran Holding’in turizm faaliyetlerinin Türkiye ayağını oluşturan Ahoy Uluslararası Seyahat ve Ticaret A.Ş. aynı zamanda bir Čedok iştiraki. Ekim 2008’de kurulan Ahoy Turizm, Şubat 2009’da TÜRSAB’dan A tipi seyahat acentası ruhsatı alarak Türkiye’de seyahat acentalığı faaliyetlerine başladı. Merkezi İstanbul’da bulunan şirket, Bodrum ve Antalya şubeleriyle de hizmet veriyor. Ahoy Turizm ağırlıklı olarak “incoming” ve “incentive” konularında faaliyet gösteriyor.

Comments

comments

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*