Hollanda Beşiktaşlılar Derneği Başkanı Aykut Torunoğulları ile Röportajımız

Hollanda  Beşiktaşlılar  Derneği  Başkanı  ve  İş Adamı Aykut Torunoğulları  ile  

Beşiktaş  ve  Karmakarışık Kitabı Üzerine Röportajımız ;

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Sayın Başkanım ; Sizi biraz tanıyalım bize kendinizi  anlatırmısınız ?

Aykut  Torunoğulları  olarak;  Aslen  1973 Kars  doğumluyum, eğitim hayatımı  memleketimde tamamladıktan   sonra İzmit ve İstanbul  sonrasında  Fethiye  oradan da Avrupa’ya yolculuğum başladı. Bugünkü konumum itibariyle İş Adamı ve Hollanda Beşiktaşlılar Derneğinde Başkan olarak  hayatıma devam etmekteyim. Aynı zamanda evliyim ve  bir  kızım ve oğlum var. Beşiktaş  ile  ilgili çok fazla söze gerek  yok  diyebilirim. Beşiktaş ; bizim her zaman hayatımızın bir parçası ve  yaşam felsefemiz olmuştur.

Sayın Başkanım , Beşiktaş  gündelik  hayatımızın bir parçası  tartışmasız  ve  son iki yılda 

 hem Süper  Ligde, Hem de  Avrupa’da  başarılı  oldu.  Son  yaşananlar  ile  ilgili   ve  Kulübümüz  hakkındaki  düşünceleriniz  nelerdir ?

Beşiktaş JK  ;  Kulübümüz  son yıllarda ve  özellikle son iki yılda gerek lig şampiyonluğu  gerek de  Avrupa  Şampiyonlar  liginde çok önemli  başarılar elde etti .Kulübümüz özellikle de geçen sene Avrupa’da  Türkiye’yi çok iyi  temsil etti. Genel  olarak bakarsak;  kulübümüz   teknik  heyet  ve futbolcular  ve taraftar olarak kenetlenince  başarılı ve istikrarlı sonuçlar alabiliyoruz..

Burada önemli bir konuyada değinmek istiyorum ;Yakın zamanda oynanan Ziraat Türkiye Kupası FB-BJK  derbisinde  olaylar ile ilgili  T.F.F çok yanlış ve skandal bir karar verdi. Kurallar gereği maçın hakeminin  tatil ettiği bir maçı ev sahibinin aleyhine hükmen  mağlup kararının verilmesini  bekliyorduk. T.F.F burada çok skandal bir karar aldı. Sahada yaşananlar  ortada ,Teknik Direktörümüz Şenol hocamıza yapılanlar ortada ve  nasıl oluyor da  bu kadar  yabancı  madde  güvenlik   önlemlerine   rağmen  stadyuma  bu kadar kolay girebiliyor bunlar gerçekten   düşündürücü  ve  affedilemez  bir hata.

Federasyonun almış  olduğu  kararları  ve   maçın tekrar oynanmasını  skandal   olarak   yorumluyorum   artı   bu  çirkinliklerin  üzerine   oynayanlar  var  maalesef ! Netice  itibariyle şahsi  düşüncem  ; bu   kupayı  almak  veya  almamak önemli değil  bu kadar rezalete  ve çirkinliğe  oynayanlar  olduğu  sürece, Ayrıca  hiçbir Beşiktaşlı  üzülmesin  yeter ki  camiamız olarak birlik ve beraberlik  içinde olup lig şampiyonluğuna  kenetlenip  üstü üste 3. Lig Şampiyonluğu  Şenol hoca ile birlikte alarak Gordon Milne’den  sonra  bir Türk  Antrenör ile tarih yazacağımıza yürekten inanıyorum.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sayın Başkanım ; 

Karmakarışık adlı bir kitap yazdınız.  Kitabınız  ile ilgili düşüncelerinizi  alabilirmiyiz ?

Karmakarışık adlı kitabımın ilk olarak 2016 şubat ayında çıkardım.İlk defa kitap yazdım ve olumlu tepkiler aldım yaklaşık olarak 10.000 kişiye ulaşması beni onure etti. İnşallah 3. baskısıda yakın zamanda çıkacak. Kitabımın adında anlaşıldığı  gibi  Karmakarışık yani  hayatın  içindeki durumlardan  ve  olaylardan esinlenerek  yazdım.  Her insanın  hayatında karma ve karışık durumları , tarafları muhakkak vardır. Bu kitapta en önemli  iki  ayrıntı  ; bunlarda bir tanesi  Beşiktaş ile ile ilgili  ve her Beşiktaşlının muhakkak  okumasını arzu ediyorum. İkinci  önemli ayrıntı ise ; Rahmetli  Onursal Başkanımız  Süleyman Seba hakkında kendime ait uslubüm  ile sizlere anlatmaya çalıştım. Kitabı okuyanlardan  bunun ile ilgilide olumlu tepkiler aldım. Onun dışında da kitapta hayat  ile ilgili önemli tespitler ve öneriler, yönlendirmeler, eleştirilere  yer verdim. Dediğim gibi Karmakarışık adlı kitabımı  her  Beşiktaşlının okumasını tavsiye ediyorum.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sayın Başkanım;

Son olarak ligdeki başarı ve şampiyonluğumuzun  yanı sıra,  Avrupadaki başarımız daha çok konuşuldu ulusal  ve  uluslararası basında ,

Avrupada  kulübümüzün daha iyi sonuçlar alması bir yarı final veya  final oynaması için neler yapılması gerekiyor bu konuda ki düşünceleriniz nelerdir ? 

 Şimdi Türkiye’nin  uluslararası alanda en çok konuşulan ve ses  getiren  sporu Kırkpınar Yağlı Güreşleri. Bütün sporcular müsabakalara katılmak için yıl boyunca hazırlık yapıyorlar , gerek  fiziksel  ve gerekte zihinsel olarak. Çünkü ; Haziran ve Temmuz ayında  er meydanına  çıkmak  için yıl boyu çalışırlar. Buradan hareketle  futbol arenasına giden  yolda maalesef çirkinlikler ile dolu yani öncelikle  futbol  arenasına  çıkan yollar  temizlenmeli  ki futbol , futbol  gibi oynansın.

Beşiktaş JK , her zaman istekli ve azimli , çalışkan bir alt yapıya sahip. Teknik Direktörümüz Şenol Hocamız  ve futbolcular  ile birlikte daha iyi sonuçlar ve başarılar elde edeceğinden eminim. Benim şahsi düşüncem ; Şenol hocanın beş sene daha takımın başında olması o zaman daha büyük hedeflere ulaşabiliriz.

Türkiye’nin  en iyi pas yapan takımıyız ve artı birkaç kaliteli transfer yapılırsa daha iyi olmamız için hiçbir neden yok diyebilirim. Bunlar zaman içinde olacak bundan şüphem yok , yeter ki camia olarak birlik ve beraberlik içinde olalım. O zaman Avrupa’da neden bir yarı final veya final oynamayalım bu mümkündür….Beşiktaş büyük bir camiadır. Ben Aykut  Torunoğulları olarak ; web sitenizde bana yer verdiğiniz için teşekkür ederim. Başarılarınızın devamını diliyorum ve  saygılar sunuyorum.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share Button