Hollanda Nehir Turları

MS CRUCEVITA 5 Yıldızlı gemisi ile 7 Gece – 8 Gün

1. Gün Frankfurt – Mainz / Almanya   23.00
2. Gün Mannheim / Almanya 07.00 14.00
3. Gün Strazburg – Kehl / Fransa 05.00 22.00
4. Gün Worms / Almanya 08.00 14.00
4. Gün Rüdesheim / Almanya 18.30
5. Gün Rüdesheim / Almanya 11.00
5. Gün Koblenz / Almanya 15.00 22.00
6. Gün Köln / Almanya 03.30 22.00
7. Gün Amsterdam / Hollanda 15.00
8. Gün Amsterdam / Hollanda

ÖNEMLİ NOT :NEHİR TRAFİĞİNE GÖRE VARIŞ VE KALKIŞ SAATLERİ DEĞİŞEBİLİR….

ROMANTİK NEHİR TURLAR

1.Gün İSTANBUL – AMSTERDAM / HOLLANDA

07.45 :Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde Cruisera yetkilileriyle buluşma. Bilet ve bagaj işlemleri

10.45:Türk Hava Yolları’nın TK 1957 sefer sayılı uçuşu ile Amsterdam’a hareket.

13.15 :Amsterdam’a varış ve kısa bir şehir turu.

15.00 :Gemiye varış, kabinlere yerleşme ve serbest zaman.

Hoş geldin kokteyli ve mürettebat ile tanışma ve akşam Yemeği. Ardından rehberimiz eşliğinde Kırmızı fener sokağı gezisi.  (Geminin varış noktası yürüme mesafesinden uzak ise otobüs transferi için sadece ücret ödenmesi gerekebilir….

2.Gün AMSTERDAM / HOLLANDA:Serbest zaman veya dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan “Zaanse Schans ve Volendam” turuna katılabilirler.

  3.Gün ARHEIM / HOLLANDA                                            

Ren neHri üzerinde bulunan ve 160 bin nüfusu bulunan orta ölçekli güzel bir Hollanda şehridir. Buradan Güzel Sanat Müzesine, ünlü  Hollanda Açık hava Müzesi, Hayvanat Bahçesine ve Doğal spor Alanları merkezine gidilir.

4.Gün KÖLN / ALMANYA 

Köln’e varış. Kahvaltı sonrası, Katedrale kadar güzel bir yürüyüş turu ile serbest zamanımız olacak. Köln’ün, gotik tarzdaki Katedrali dünya çapında ün salmıştır. Köln, eyaletin en önemli ulaşım, kültür, bilim, sanat, ticaret ve eğlence merkezidir. Ren Nehri, kentin tam ortasından geçmektedir. Nehrin her iki yakası sekiz köprüyle bağlanmıştır.

5.Gün KOBLENZ – RUDESHEIM / ALMANYA  

07.00:Sabah erken saatlerinde, tam bir kavşak noktası olan ve Moselle ile Ren Nehrinin buluştuğu Koblenz’e varıyoruz.  Ekstra olan Koblenz şehir turumuzda şehrin tarihi kesimlerini yürüyerek ziyaret ediyoruz.

19.00:Rüdesheim’a varış.

Ekstra turumuzda Şarap bölgesinin merkezi olan Rüdesheim’ın üzüm bağlarında gezintiden sonra şarap tadımı ve Müzik Müzesi ziyareti yapılacaktır. Ardından verilecek olan serbest zamanda dileyen misafirlerimizle tur esnasında da gördüğümüz küçük restoranlarındaki orkestraları ile ünlü “Drosselgasse” doğru yürüyüp, orda eğlenmeye devam edip kasabanın güzel Reisling şaraplarını veya dileyenler ünlü Brandili kahveleri “Rudesheim Coffee” içebilirler.

6.Gün MANNHEIM / ALMANYA

12.30:Mannheim’a varış.

Bu limanda ünlü Heidelberg kalesi ve şehrini ekstra tur ile ziyaret ediyoruz. Elvis Presley ve ünlü tiyatrocumuz Haldun Dormen’in de bir dönem yaşadığı bu güzel şehri kaçırmamanızı tavsiye ediyoruz. Otobüs ile limandan 30 dk. sürmektedir.

7.Gün STRAZBURG (KHEL) / FRANSA 

09.00     Strazburg şehir merkezine 30 km uzaklığındaki Kehl’e varış. Dileyen misafirlerimiz Strazburg Ekstra Şehir Turuna katılabilirler. Strazburg Fransa’nın nüfus bakımından yedinci en kalabalık kenti olup Alsas bölgesi ve Bas-Rhine bölgesinin başkentliğini yapar. Kuzeydoğu bölgesinin ekonomik merkezlerinden biri olan şehir aynı zamanda Avrupa Konseyi ve Avrupa Parlamentosu’nu barındırır. Cenevre ve New York’la birlikte ülke başkentliği yapmadan uluslararası bir organizasyon merkezi barındıran az sayıda kentten biridir. Şehir, 1988’de UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi’ne dâhil edilmiştir. Şehir “Avrupa’nın Başkenti” unvanını taşır.

8.Gün MAINZ – FRANKFURT* / ALMANYA  

08.30     Mainz’a varış ve gemide kahvaltı. Kısa bir Mainz turunda sonra Frankfurt’a transfer. Trafik durumuna göre kısa bir Frankfurt panoramik şehir turu ve havaalanına transfer.

19.15     TK1594 İstanbul’a hareket   

Mainz

Ren nehri kıyısında yer alan Mainz Rheinland-Pfalz eyaletinin başkenti ve en büyük kentidir. Mainz, Avrupa’nın belli başlı deniz, demir, hava ve karayollarının kesiştiği bir noktadır, verimli Ren vadisinin ticaret merkezidir. Matbaayı icat eden ünlü mucit Johannes Gutenberg’in doğduğu kenttir. Mainz, bir festivaller ve eğlence merkezidir. Şehir, geniş yeşil alanlar ve parklar zenginidir.

Frankfurt

Avrupa’nın finans merkezi konumundaki Frankfurt,  hem müze hem de fuar başkenti olmasının yanı sıra gayet eğlenceli, sade ve dinamik bir şehirdir. Dünya üzerinde ekonomik açıdan en yaşanabilir şehirler arasın da 5. sıradadır. Almanya’da 2 tane Frankfurt var. Biri Frankfurt Am Main yani Main nehri üzerindeki Frankfurt. Küçük ama dolu dolu bir şehir olan Frankfurt’ta gezebileceğiniz çoğu yerler birbirlerine yakındır. Gökdelenlerin içerisine gizlenmiş doğal ve kültürel güzellikleriyle size gezilecek birçok alternatif nokta sunar.

Tur Ücretine Dâhil Olan Servislerimiz:

·  THY ile gidiş-dönüş ekonomi sınıf uçak bileti

·   Program dâhilinde tüm transferler

·   MPS Crucevita 5* gemisinde 7 gece tam pansiyon konaklama (ilk gün akşam yemeği ile başlayıp, son gün kahvaltı ile son bulmaktadır.)

·  Erken kahvaltı büfesi (her sabah)

·  Her gün kabine 1 şişe su (0,5 lt)

·  Hoş geldin büfesi, beş çayı veya gece yarısı ikramı

·  Kahvaltıda alınan çay ve kahve

·  Yemek boyunca su servisi

·   Kahve istasyonu (24 saat)

·   Hoş Geldin kokteyli ve Kaptanın Gala Kokteyli (1 içecek dahil)

·   Hoş Geldin Yemeği ve Kaptanın Gala Yemeği (özel menü)

·   Gemideki tüm aktiviteler

·   Cruisera Türkçe Rehberlik hizmeti (Grup oluşması halinde / Otobüslü turlarda en az 20 kişi)

·   Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki Sorumluluk Sigortasıdır.)

·   Seyahat Sağlık Sigortası (70 yaş ve üzeri misafirler için %100 sür prim uygulanır)

·  Liman vergileri, seyahat sigortası, hava limanı vergileri (380  €)

Tur Ücretine Dâhil Olmayan Servislerimiz :

·  Gemide alınan alkollü ve alkolsüz içecekler.

·   Gemi personel bahşişleri (Toplam kişi başı 45 Euro tavsiye edilmektedir)

·    Kişisel harcamalar (Kuru temizleme, telefon vs.)

·    Programda ekstra olarak belirtilmiş turlar

·    Yurt dışı çıkış harcı 15 TL.

·  Turumuzun ilk günü kahvaltı ve öğle yemeği, son günü ise öğle ve akşam yemekleri

· Seyahat güvence paketi (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır. Toplam tutar üzerinden sigorta firması tarafından %20 muafiyet uygulanmaktadır. Bagaj kaybından, hasarına, hırsızlığa kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır. İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 Euro ile sınırlıdır. Seyahat Güvence Paketi ERGO Sigorta A.Ş.)

 Schengen vize ücreti 130 Euro

Önemli Notlar.

·  Vize için en az 6 ay geçerli hiçbir şekilde zedelenmemiş pasaport gerekmektedir. (Gerekli evrakları acentenizden öğrenebilirsiniz.)

·   Vize işlemleri için pasaportunuz tur başlangıç tarihinden en geç 30 gün öncesi ofisimize ulaşmalıdır. Pasaportun en az 2 vize sayfası boş olmalıdır.

· Ekstra tur fiyatları 20 kişi katılım temel alınarak hesaplanmıştır. 20 kişinin altına düşmesi halinde fiyatlar, yüksek maliyetler nedeni ile artacaktır. Grubumuz sayı bakımından küçük olduğu zaman ekstra turlarda geminin diğer müşterileri ile otobüsümüzü paylaşıyoruz. Ekstra turlarda alınacak içecekler gezi ücretine dâhil değildir.

.Uçuşlarımız Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferleri ile ekonomik sınıfta yapılmaktadır. Uçak bileti pasaporttaki isim & soy isme göre düzenlenir. Yanlış veya eksik isim ve soy isim beyanında sorumluluk tamamen müşteriye aittir

· Nehir trafiğine göre gemi varış ve kalkışları değişebilir. Buna bağlı olarak programların/ekstra turların saatleri değişebilir.

· Kesin rezervasyon tam ödeme ile yapılabilir.

· Programda belirtilen saatler Türk Havayolları ve Cruise firmasından alınmıştır. Saatlerde olabilecek herhangi bir değişiklikten acentemiz sorumlu değildir. Dolayısıyla herhangi bir saat değişikliğinden ötürü acentemiz programın içeriğini ve hizmet muhteviyatını bozmadan günlerde oynama yapabilir. İçerik aynı kalmak koşuluyla tur programında değişiklik olabilir.

· Gezimiz için geçerli tüm yasal hükümler ve sorumluluklar Yolcu Satış Sözleşmemizde belirtilmiştir.

·  Gezimize kayıt yaptırmış olan yolcularımız sözleşme hükümlerini kabul etmiş sayılırlar.

· Sigara sadece güneşleme güvertesindeki belirli bir alanda içilir, gemide diğer mekanlar da sigara içmek kesinlikle yasaktır!

· Navigasyon güvenliğinden dolayı kaptan ve mürettebatı gezi güzergahını değiştirmeye tek başına karar verebilir.

 GEMİ TURU İPTAL ŞARTLARI :

Münferit Rezervasyon İptal Şartları; kayıttan itibaren seyahate 69 gün kalaya kadar toplam tutarın %20’si, 68 – 60 gün arası %40’ı, 59 – 50 gün arası %60’ı, 49 – 30 gün arası %80’i, 30 – 0 gün arası %100 kadar cezai işlem uygulanmaktadır.

 Grup Rezervasyon İptal Şartları; grup rezervasyonlarında iptal şartları değişiklik göstermektedir.

Romantik Ren Nehri Turu için rezervasyon ve whatsapp mobil iletişim numaramız :

+90 541 813 45 93

KÜLTÜR SANAT TURİZM

Share Button