İsmail Nejat Özbozdağ

SEYAHAT VE TURİZM ÜZERİNE RÖPORTAJIMIZ

İSMAİL NEJAT ÖZBOZDAĞ

TÜRSAB MARMARİS BÖLGE YÜRÜTME KURULU BAŞKANI   İSMAİL ÖZBOZDAĞ İLE RÖPORTAJIMIZ

35735

 

 

 

 

 

 

 

BİZE KENDİNİZDEN VE BUGÜNE KADAR YAPTIĞINIZ ÇALIŞMALARI ANLATIRMISNIZ ?
İZMİR DOĞUMLUYUM. EĞİTİM HAYATINA İZMİRDE BAŞLADIM ;
EGE ÜNİVERİSTESİ SOSYAL BİLGİLER FAKÜLTESİ MEZUNUYUM. BURDAKİ EĞİTİMİMDEN SONRA ALMANYADA BİELEFELD ÜNİVERİSTESİNDE SOSYOLOJİ EĞİTİMİ ALDIM. MARMARİSE İLK 1988 YILINDA BİTUR SEYAHAT ACENTASI TEMSİLCİSİ OLARAK GELDİM.1990 VE SONRASI DİANE TRAVEL MARMARİS BÖLGE MÜDÜRÜ OLARAK 15 YIL GÖREV YAPTIM.
2006 YILINDAN BU ZAMANA KADAR KENDİ SEYAHAT ACENTAM OLAN DORA TURİZMDE  HİZMET VERMEKTEYİM.ÇEŞİTLİ GÖREVLERDE YER ALMAKTAYIM BUNLAR ; TÜRSAB MARMARİS BÖLGE YÜRÜTME KURULU BAŞKANLIĞI , ARMUTALAN BELEDİYE MECLİS ÜYELİĞİ SKOL AS BAŞKANLIĞI , MARMARİS KENT KONSEYİ YÖNETİMİ VE MARTAB SEKRETARYASINDAKİ GÖREVLERİMİ SÜRDÜRMEKTEYİM.MARMARİSİ SEVİYORUM , 
BURDAN AYRILMAYIDA DÜŞÜNMÜYORUM.

23362

 

 

 

 

 

 

 

 

UZUN YILLAR SEYAHAT ACENTALIĞI YAPTINIZ VE TÜRSAP YÖNETİMİNDE GÖREV ALDINIZ.

TÜRKİYEDE VE MARMARİSTE SEYAHAT VE TURİZM SEKTÖRÜ HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ NELERDİR ?


TURİZM İSİMİNİN KÖKENİ İBRANİCEDEN ALAN ARAŞTIRMA VE KEŞFETME ANLAMINA GELEN  BİR SÖZCÜKTÜR.GÜNÜMÜZDE İSE FARKLI KÜLTÜR,DİN,IRK,MİLLİYETLERİN BİR ARADA OLDUĞU BİR BARIŞ ANLAMINA GELEREK AMACINI AŞMIŞTIR.BÖYLE GÜZEL BİR SEKTÖR DÜNYADA YOKTUR.TÖLERANSLI VE BARIŞI SİMGELEYEN BİR SEKTÖR YOKTUR.BİZLER TURİZME GÖNÜL VERMİŞ İNSANLARIZ , GÜNÜMÜZDE HER YIL 1 MİLYAR İNSANIN SEYAHAT ETTİĞİ VE MİLYAR DOLARLAR HARCANAN %4 BÜYÜYEN ÖNEMLİ BİR ENDÜSTRİ HALİNE GELMİŞ CİDDİ VE KATMA DEĞER YARATAN BİR SEKTÖRDÜR.

ÜLKEMİZDE SON YILLARA BAKTIĞIMIZ ZAMAN GELİR OLARAK 33 MİLYAR DOLAR VE GELECEK TURİST SAYISININDA  25 MİLYON KİŞİYİ AŞACAKTIR. MARMARİS VE ÇEVRESİDE BU PASTADAN %8 OLARAK PAY ALACAKTIR. MARMARİSİN SADECE DENİZ , KUM,GÜNEŞ DEĞİL ALTERNATİF TURİZMDEN DE YARARLANMALIDIR. DOĞA GÜZELLİKLER FAZLASIYLA OLAN BİR YER. BU SAYEDE SEZON UZAYACAK VE GELİR ARTIŞI OLACAKTIR. 5 AY TURİZM DEĞİL 7 AY TURİZM OLURSA İŞLETMELER  BUNDAN OLUMLU ETKİLENECEKTİR.MARTAB VE TÜRSABIN BU KONUDA CİDDİ ÇALIŞMALARI VARDIR.

DÜNYA İNCİSİ VE EŞSİZ DOĞA HARİKASI MARMARİSTE  TURİZMİN KALİTESİNİ ARTIRMAK İÇİN NELER YAPILMALI ?
TÜRSAB OLARAK PROJELERİNİZ VAR MI ?


TURİSTİN İYİSİ VEYA KÖTÜSÜ OLMAZ OLAMAZDA . TİCARET VE YAPACAĞIMIZ HİZMET KALİTELİ OLURSA VE DOĞRU BİR ŞEKİLDE SUNARSAK ÜRÜNÜMÜZÜ TURİSTLERİN KALİTESİ O ZAMAN ARTACAKTIR.SÜRDÜRÜLEBİLİR BİR TURİZM İÇİN İYİ HİZMET VERMEK ZORUNDAYIZ. 
BEN BUNU MARATON KOŞUSUNA BENZETİYORUM.

İYİ KOŞMAK İÇİN ÇOK İYİ ÇALIŞMAK GEREKLİDİR. HER KESİMDEN TURİSTE İHTİYACIMIZ VAR AYRIM YAPMA LÜKSÜMÜZ YOK.

BUNUN İÇİN ALTYAPIMIZI GÜÇLENDİRMEMİZ GEREK.

MTO İÇİN ADAYLIĞINIZI AÇIKLADINIZ,SEÇİLDİĞİNİZ ZAMAN MARMARİS İÇİN HANGİ PROJELERİNİZİ UYGULAYACAKSINIZ ? 
BİZE BUNLARDAN BİR KAÇINI ANLATIRMISINIZ ?
MTO İÇİN İLK YIL YAPACAĞIMIZ ÖNEMLİ PROJE AKREDİTE OLMASINI SAĞLAMAK. BUNUN İÇİN  ÇALIŞMA PLANIMIZ HAZIR . DAHA SONRA BÜTÜN MESLEK GRUPLARIMIZ İÇİN ÇÖZÜM ÖNERİLERİ VE PROJELERİMİZ OLACAK. SADECE TURİZM DEĞİL BİR ÇOK MESLEK GRUPLARININ VE ONUN ÖNCÜ BAŞKANLARIYLA BERABER PROJELER ÜRETECEĞİZ . BUNU BAŞARIRSAK BİR ÇOK ÖNEMLİ PROJEYİDE YAPACAĞIZ BİRLİKTE. MARMARİSTE HERKES KENDİNE DÜŞEN GÖREVİ YAPARSA BİR ÇOK ALANDA
ÖNEMLİ İŞLER BAŞARMIŞ OLURUZ .
SEÇİLDİĞİM ZAMAN İLK YIL İÇİN ÖRNEK VE ÖNEMLİ BİR PROJEMİZ OLACAK ;
KASIM AYINDA KAPALI ÇARŞI İÇİN BİR ALIŞVERİŞ FESTİVALİ YAPACAĞIZ VE BU BÖLGEYİ SEZONDAN SONRA CANLANDIRACAĞIZ .
BU YAPACAĞIMIZ ÖNEMLİ PROJELERİMİZDEN BİR TANESİ.

SON OLARAK TURİZMİN VE MARMARİSİN GELECEĞİ  İLE İLGİLİ ÖN GÖRÜLERİNİZ NELERDİR ? TURİZM İÇİN YERELDE VE GENELDE NELER YAPILMALIDIR ?


ÖNCELİKLE MARMARİS TURİZMİNİN GELECEĞİNİ AYDINLIK GÖRÜYORUM. BUNU BURDA YAŞADIĞIM İÇİN SÖYLEMİYORUM. DÜNYANIN GÖZDE VE DOĞA CENNETİ BİR TURİZM İLÇESİ  MARMARİS. OLAĞANÜSÜTÜ DOĞA GÜZELLİKLERİNE SAHİP CENNET BİR TURİZM YERİ. 
BU YARIMADA TURİZM SEKTÖRÜNDE ÇOK GÜÇLÜ BİR GÜCE SAHİP,BUNU İYİ DEĞERLENDİRMEMİZ GEREKİYOR. MARMARİS TURİZM VE YEREL YÖNETİM OLARAK DOĞRU YOLDA İLERLİYOR.

YETERKİ DAHA İYİ EĞİTİM ALMIŞ KALİTELİ KADROLAR VE  YÖNETİCİLER MARMARİSİ YÖNETİRSE  GELECEĞE DAHA EMİN ADIMLARLA GİDİLİR. SADECE MARMARİS İÇİN DEĞİL ÜLKE TURİZMİNEDE KATKI SAĞLAYACAĞINDAN ŞÜPHEM YOKTUR.  SİTENİZİ TAKİP EDİYORUM . BUNDAN SONRAKİ ÇALIŞMALARINIZDA
BAŞARILARINIZIN DEVAMINI DİLİYORUM.

WEB SİTEMİZE VAKİT AYIRDIĞINIZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜRLER GELECEKTE BAŞARILARINIZIN DEVAMINI DİLİYORUZ. HER ŞEY GÖNLÜNÜZCE OLSUN .

kst logo

KÜLTÜR SANAT TURİZM

GENEL YAYIN  YÖNETMENİ

ALİ KEMAL KARASU

Share Button