Koronavirüs özel olarak geliştirildi

Çinli virologdan korkutan Covid-19 iddiası! “Coronavirüsün genom dizisinde insan parmak izi var” demişti…

Çinli virolog Dr. Li-Meng Yan, covid-19 pandemisi ile ilgili korkutan iddialarda bulundu. Dünya genelinde 30 milyon kişinin enfekte olduğu corona virüs salgını ile mücadele için aşı ve ilaç çalışmaları sürerken virüsün kaynağına ilişkin çalışmalar da devam ediyor.

Çinli virolog Dr. Li-Meng Yan,Covid-19’un genom dizisinde insan parmak izi bulunduğunu iddia etmişti. Edinilen son dakika haber göre; Dr. Li-Meng Yan, bu iddiaları üzerine bir rapor yayımladı. İşte Çinli virologun covid-19 salgını ilei lgili şoke eden iddiaları…

“ÜLKEMDEN KAÇMAK ZORUNDA KALDIM”

Hong Konglu bir bilim insanı olan Li-Meng Yan ABD’nin Fox News kanalına yaptığı açıklamada ülkesinden kaçmak zorunda kaldığını itiraf etmişti. Dr. Li-Meng Yan, Pekin yönetiminin coronayı örtbas ettiğini ve virüsün insan yapımı olduğunu ileri sürdü. Çin’in virüse dair kendisine ait verileri sildiğini belirten Yan, iddialarını kanıtlamak için bilimsel veriler sunacağını açıkladı. Li-Meng Yan’ın koronavirüsün kaynağıyla ilgili Zenodo adlı internet sitesinde yayınlanan rapor bir kez daha gündeme bomba gibi düştü.

Raporda belirtilenlere göre koronavirüsteki sivri çıkıntılara benzeyen proteinler insan vücudundaki hücrelere kolay tutunabilmeleri için özel olarak geliştirildi.

Çinli Virolog Yan’ın raporuna göre koronavirüsün doğal yaşamda ortaya çıkıp daha sonra insanlara bulaştığına dair elle tutulur kanıt yok. Yan, bilimsel adı SARS-CoV-2 olan virüsün biyolojik özellikleri doğal ortamda oluşan bir virüsle uyumlu değil iddiasını ortaya koyuyor.

Yan’ın iddialarına destek vererek raporu yayınlayan sitenin ardındaki bu iki isim koronavirüs yüzünden Çin’i suçlayan ve virüsün insan yapımı olduğu iddialarını geçmiş aylarda kendisi de sıkça dile getiren Trump’ın desteğine sahip olduğunu düşündürüyor.

Koronavirüs salgının ortaya çıktığı günlerde Hong Kong Halk Sağlığı Okulu’nda çalışan bir virolog olan. Dr. Yan, Covid-19’un Çin’in Wuhan kentindeki bir hayvan pazarından çıktığı iddialarının yalan ve aldatmaca olduğunu savundu.

GENOM DİZİSİNDE İNSAN PARMAK İZİ VAR

Yan, katıldığı TV programı Loose Women’da yaptığı açıklamada, “Virüs Wuhan’daki hayvan pazarından, yani doğada ortaya çıkmadı. Bu aldatmaca. Genom dizisinde insan parmak izi var gibi. Buna dayanarak bu şeyleri tanımlayabilirsiniz.” dedi.

Yan, “Bu kanıtı, insanlara bunun neden Çin’deki laboratuvardan geldiğini, neden yapanların kendileri olduğunu anlatmak için kullanacağım. Açıkladığım verileri, biyoloji bilginiz olmasa dahi anlayabileceksiniz” ifadelerini kullandı.

Kaynak haber: DHA

Comments

comments

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*