Kukla festivali başlıyor

Uluslararası İstanbul Kukla Festivali, bu yıl 19. kez perdelerini açarak 15-30 Ekim tarihlerinde sanatseverlerle buluşacak. Festivale katılan ekipler, pek çok kukla oyunu, film gösterimi ve workshop çalışması yapacak.

 

DÜNYANIN EN RENKLİ KUKLALARI EKİM’DE İSTANBUL’DA EĞLENCE VE SANATSEVERLERLE BULUŞUYOR

Macaristan-(Kathputli)2 (1)

 

 

 

 

 

 

Belcika5

 

 

 

 

 

 

Macaristan-(I-Can-Fly)6

 

 

 

 

 

 

 

Dünyanın en renkli ve başarılı kukla oyunlarını her yıl İstanbul’da bir araya getiren, İstanbul’un en köklü ve renkli festivallerinden Uluslararası İstanbul Kukla Festivali, 15-30 Ekim tarihleri arasında 19. kez kapılarını açmaya hazırlanıyor.

Fransa (Cinemarionette)1

 

 

 

 

 

 

 

 

Festival, bu yıl İstanbul’un her yerinde AVM’lerde, konsolosluklarda, belediyelerde, kültür merkezlerinde, tiyatro sahnelerinde, okullarda tüm kesimden gelen her yaşta izleyicilerle buluşacak.

UNESCO Kültürel Miras Taşıyıcısı ve Festival Genel Sanat Yönetmeni Cengiz Özek:

Cengiz Özek

 

 

 

 

 

 

 

 

“1997’den beri dünyanın en önemli kukla sanatçılarını ve oyunlarını İstanbul’a getiriyoruz. Bir önceki yılların başarılarına bakarak her yıl heyecanımız daha da artıyor. Bu yılki festivalimizde daha fazla mekan, daha renkli oyunlar, daha fazla seyirci olacak. İstanbulluları ve İstanbul’u ziyarete gelenleri kukla sanatı ile bir festival havasında buluşturacağız.” dedi.

  1. ULUSLARARASI İSTANBUL KUKLA FESTİVALİ 15-30 EKİM’DE

Festival’in Proje Ortağı Beze Group Kurucu ve Başkanı Bengü Bilik: “Uluslararası İstanbul Kukla Festivali, organize edildiği 1997 yılından bu yana kesintisiz devam ederek Türkiye’nin en köklü uluslararası festivalleri arasında proje yönetiminde gerçek bir sürdürülebilirlik örneği olarak yer alıyor. 19. Festival’in proje yönetim ortağı olarak 30 yıllık tecrübemizle tüm dünyada yükselişe geçen bu güzide görsel sanat ile İstanbul’u buluşturmaktan mutluluk duyuyoruz. ”dedi.

BEZE-Logo-30Yil (1)

Vakıf-Logo (2)

 

 

 

 

 

 

 

Dünyanın en renkli ve başarılı kukla oyunlarını her yıl İstanbul’da bir araya getiren, İstanbul’un en köklü ve renkli festivallerinden Uluslararası İstanbul Kukla Festivali, 15-30 Ekim tarihleri arasında 19. kez kapılarını açmaya hazırlanıyor.

Bu yılki festivale Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Fransa, Hollanda, İtalya, İspanya, Macaristan, Singapur, Yunanistan ve Türkiye’den yaklaşık 20 ekip katılacak. Tüm yaş gruplarına hitap eden gösterilerin sahneleneceği Festival’de el kuklası, animasyon, gölge kuklası, gezici oyunlar, ipli kukla, maskeler, bunraku gibi pek çok farklı kukla tekniği seyircilere görsel şölen yaşatacak, onları bambaşka dünyalara götürecek.

 

Dünyada yükselen trend olan görsel sanatların en önemlisi olan kukla, eğlencenin yanı sıra bireyler arası diyalogu geliştirmek için kullanılan bir iletişim metodu haline de geldi.

Proje Koordinatörü Gizem Şenyurt:

BEZE Group Proje Koord. Gizem Şenyurt

 

 

 

 

 

 

 

Binlerce yıllık geçmişiyle kukla sanatı, en önemli kültür materyallerinden biri olarak öne çıkıyor. Kukla sanatını çok önemli bir kültürel hazine yapan özelliği ise çağdaş gündeme ve modern sanata tam anlamıyla uyarlanabilmesi… Biz de Uluslararası İstanbul Kukla Festivali’nde kukla sanatını her yaştan, her kesimden eğlence ve sanatseverlerle buluşturacağımız için çok heyecanlıyız. ” dedi.

Hedef Kitle

  • Uluslararası İstanbul Kukla Festivali’ne dünyanın dört bir yanından davet edilen en başarılı kukla gösterileri her yaştan insana hitap ediyor

Kurumsal Destek İmkânı

  • Bu yıl İstanbul’un “Kültürel Halk Festivali” olarak 19’uncusu gerçekleşecek Uluslararası Kukla Festivaline kurumsal markalardan proje destekçisi önerileri de yoğunlaşmakta. BEZE Group’un proje ekibince sponsorluk görüşmeleri ulusal ve global markalarla sürdürülüyor.
  • “19. Uluslararası İstanbul Kukla Festivali”, devletlerarası ilişkilerin ötesinde kültürel alışverişin daima halkları birbirine yaklaştırmasının başarılı bir örneği…

Kukla Festival Web Sitesi : http://www.kuklafestivali.com/

Sosyal Medyada Takip edeceğiniz linkleri :

https://www.facebook.com/KuklaFestivali

https://twitter.com/KuklaIstanbul

 

 kst logo

 

 

 

 

 

Comments

comments

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*