Macaristan Nehir Turları

MS CRUCESTAR 4 Yıldızlı Gemisi ile 7 Gece 8 Gün Tuna Nehri Turu

1. GünViyana / Avusturya
2. GünViyana / Avusturya23.00
3. GünDürnstein / Avusturya07.0012.00
3. GünMelk /Avusturya15.0020.00
4. GünLinz / Avusturya07.0014.00
5. GünBratislava / Slovakya08.0019.00
6. GünBudapeşte / Macaristan07.00
7. GünBudapeşte / Macaristan04.30
7. GünEstergom / Macaristan09.0013.00
8. GünViyana / Avusturya07.00

Aynı güzergâh, aynı standartta başka bir gemi ile yapabilir.

1.Gün İSTANBUL – VİYANA / AVUSTURYA 

06.00:İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde Cruisera yetkilileriyle buluşma.

08.20:Türk Hava Yolları’nın TK 1883 sefer sayılı uçuşu ile Viyana’ya hareket. Gemiye varış ve kabinlere yerleşme.

Viyana
Beethoven, Mozart, Haydn gibi birçok klasik müzik ustasının yetişmesine ve konserlerine sahne olmuş, ünlü ressam Gustav Klimt’e ilham kaynağı olmuş bir şehir Viyana. Sarayları, operaları, müzeleri, barok, gotik, modern, post modern binaları ve buram buram tarih kokan sokaklarıyla tam bir kültür mirası durumundadır.

2.Gün VİYANA / AVUSTURYA                                                                                                       

Kahvaltıdan sonra dileyen misafirler ekstra olarak düzenlenen İmparatorluk aile yazlık sarayı Schönbrunn Sarayı turuna katılabilirler. Gemide alınan öğle yemeğinin ardından serbest zaman veya UNESCO’nun dünya Kültür Mirası Listesine aldığı Habsburgs Saray binalarından oluşan ekstra tura katılabilirler. Akşam yemeği için gemiye dönüş.

3.Gün DURNSTEIN – MELK AVUSTURYA 

Dürnstein, Aşağı Avusturya’daki Krems-Land bölgesinde, Tuna Nehri üzerinde küçük bir kasabadır.

Wachau bölgesindeki en çok ziyaret edilen turistik mekanlardan biridir ve aynı zamanda tanınmış bir şarapçılık alanıdır, birçok şarap tadım barları bulunur. Kasabada tipik ortaçağ mimarisi ile yapılmış yapıtlar vardır. Harabelerin bu şehre gizem duygusu kattığı söylenir, barok mimarisi yansıtan kiliseler ve hoş sokaklar ziyaretçilerine ilginç bir atmosfer sunar.

Melk, Wachau bölgesinin ortaçağdan kalma şehir duvarlarını hala muhafaza eden bu küçük ve şirin Tuna kasabası ziyaretçilerini büyülemeye devam ediyor. Wachau vadisinde görsel ziyafet sizleri bekliyor. Buradaki ılıman iklim şarap ve kayısı üretimi için elverişlidir. Öğleden sonra saat 2 sularında Melk’e varmış olacağız. Dileyen misafirler extra olarak düzenlenen barok tarzı mermerden yapılmış salonu, kütüphanesi ve kiliseyle ünlü Melk Benediktin Manastırı Turunakatılabilirler.

4.Gün LİNZ / AVUSTURYA 

Linz, Avusturya’nın 3 büyük şehri ve 2009 yılında Litvanya’nın başkenti Vilnius ile birlikte Avrupa’nın kültür başkenti olmuştur. 2014 yılında bu yana UNESCO’nun yaratıcı şehirler listesindedir. Linzer pastaları ile ünlü olan bu şirin şehir zengin ve renkli şehir yaşamı ile birçok gezgin için cazibe merkezi olmuştur.

5.Gün BRATİSLAVA / SLOVAKYA  

Tuna nehrinin zamanla oluşturduğu tepenin yamacında kurulu Bratislava, harikulade bir yere sahip. Müthiş saray ve barok yapıtlarıyla sizlere keyifli zamanlar geçirmenizi sağlayacak. Bratislava Slovakya’nın başkenti ve en büyük kentidir. Şirin, sevimli ve tarihi bir yapıya sahiptir. Konumu itibari ile Orta Avrupa’da buluşma noktasıdır. Şehrin Stare Mesto (Eski şehir) olarak adlandırılan tarihi bölümü geleneksel yapının en çok korunduğu alandır. Eski şehir bölgesinde dar sokaklarında görülmeye değer birçok yapıt ve detay vardır.

6.Gün BUDAPEŞTE / MACARİSTAN 

Macaristan’ın başkenti ve en büyük şehridir. Ortasından geçen Tuna Nehri şehri Buda ve Peşt olarak ikiye böler. Bugünkü Budapeşte; Buda, Peşt ve Eski Buda’nın bir araya gelmesi sonucu oluşmuştur. Orta Avrupa’daki en büyük sanat ve kültür merkezi olarak kabul görmüştür. Birçok festivale ev sahipliği yapar. Budapeşte, etkileyici sokakları, termal hamamları, ferah park ve bahçeleri, ünlü adaları, simgeye dönüşmüş köprüleri, mimarisi ve müzeleriyle görülesi bir şehirdir, “Tuna’nın İncisi”.

7.Gün BUDAPEŞTE –  ESTERGON / MACARİSTAN  

Tuna Havzası’nda askeri ve ticari açıdan önemli bir noktada bulunan ve Roma döneminde kurulan Estergon şehri, Macaristan’ın eski şehirlerinden birisidir.Macarlar için din açısından başkent konumundadır. Ülkenin en büyük kilisesi bu şehirde bulunur. Ayrıca, Türk tarihinde önemli bir yeri olan ve ismini şehirden alan Estergon Kalesi de bu şehrin en önemli simgelerinden birisidir.

Estergon tarihi ve dini öneminin yanı sıra, ziyaretçilerine Tuna Nehri’ni en iyi seyredilebilecek muhteşem bir manzara sunar.

8.Gün VİYANA-İSTANBUL

Kahvaltıdan sonra, kısa süre serbest zaman ve havaalanına transfer.

14.10     TK 1886 Nolu sefer sayılı uçuş ile İstanbul’a hareket

17.25     İstanbul’a varış

Tur Ücretine Dâhil Olan Servislerimiz :

·  THY ile gidiş-dönüş ekonomi sınıf uçak bileti

·  Program dâhilinde tüm transferler

·  M/S Crucestar gemisinde 7 gece tam pansiyon konaklama (ilk gün akşam yemeği ile başlayıp, son gün kahvaltı ile son bulmaktadır.)

·  Erken kahvaltı büfesi (her sabah)

·   Beş çayı veya gece yarısı ikramı

·   Hoş geldin büfesi

·   Gemideki yemeklerde alınan çay, kahve ve su

·   Kahve istasyonu (06:00 – 23:00 arası)

· Hoş geldin kokteyli ve Kaptanın Gala Kokteyli (1 içecek dahil)

· Hoş geldin yemeği ve Kaptanın Gala Yemeği

· Gemiye binişte ve inişte bagaj taşıma servisi

· Gemideki tüm aktiviteler

 Cruisera Türkçe Rehberlik hizmeti (Grup oluşması halinde / Otobüslü turlarda en az 20

 Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki Sorumluluk Sigortasıdır.)

· Seyahat Sağlık Sigortası (70 yaş ve üzeri misafirler için %100 sür prim uygulanır)

 Havalimanı ve liman vergileri (380  €)

Tur Ücretine Dâhil Olmayan Servislermiz :

·  Gemide alınan alkollü ve alkolsüz içecekler.

·  Gemi personel bahşişleri (Toplam kişi başı 35 Euro tavsiye edilmektedir)

·   Kişisel harcamalar (Kuru temizleme, telefon vs.)

·   Programda ekstra olarak belirtilmiş turlar

·   Yurt dışı çıkış harcı 15 TL.

·  Turumuzun ilk günü kahvaltı ve öğle yemeği, son günü öğle ve akşam yemekleri

· Seyahat güvence paketi (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır. Toplam tutar üzerinden sigorta firması tarafından %20 muafiyet uygulanmaktadır. Bagaj kaybından, hasarına, hırsızlığa kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır. İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 Euro ile sınırlıdır. Seyahat Güvence Paketi ERGO Sigorta A.Ş.)

· Schengen vize ücreti 130 Euro

Önemli Notlar:

 Vize için en az 6 ay geçerli hiçbir şekilde zedelenmemiş pasaport gerekmektedir. (Gerekli evrakları acentenizden öğrenebilirsiniz.)

· Vize işlemleri için pasaportunuz tur başlangıç tarihinden en geç 30 gün öncesi ofisimize ulaşmalıdır. Pasaportun en az 2 vize sayfası boş olmalıdır.

 Ekstra tur fiyatları 20 kişi katılım temel alınarak hesaplanmıştır. 20 kişinin altına düşmesi halinde fiyatlar, yüksek maliyetler nedeni ile artacaktır. Grubumuz sayı bakımından küçük olduğu zaman ekstra turlarda geminin diğer müşterileri ile otobüsümüzü paylaşıyoruz. Ekstra turlarda alınacak içecekler gezi ücretine dâhil değildir.

 Uçuşlarımız Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferleri ile ekonomik sınıfta yapılmaktadır. Uçak bileti pasaporttaki isim & soy isme göre düzenlenir. Yanlış veya eksik isim ve soy isim beyanında sorumluluk tamamen müşteriye aittir

 Nehir trafiğine göre gemi varış ve kalkışları değişebilir. Buna bağlı olarak programların/ekstra turların saatleri değişebilir.

· Kesin rezervasyon tam ödeme ile yapılabilir.

· Programda belirtilen saatler Türk Havayolları ve Cruise firmasından alınmıştır. Saatlerde olabilecek herhangi bir değişiklikten acentemiz sorumlu değildir. Dolayısıyla herhangi bir saat değişikliğinden ötürü acentemiz programın içeriğini ve hizmet muhteviyatını bozmadan günlerde oynama yapabilir. İçerik aynı kalmak koşuluyla tur programında değişiklik olabilir.

· Gezimiz için geçerli tüm yasal hükümler ve sorumluluklar Yolcu Satış Sözleşmemizde belirtilmiştir.

· Gezimize kayıt yaptırmış olan yolcularımız sözleşme hükümlerini kabul etmiş sayılırlar.

· Sigara sadece güneşleme güvertesindeki belirli bir alanda içilir, gemide diğer mekanlar da sigara içmek kesinlikle yasaktır!

· Navigasyon güvenliğinden dolayı kaptan ve mürettebatı gezi güzergahını değiştirmeye tek başına karar verebilir.

İPTAL ŞARTLARI :

· Münferit Rezervasyon İptal Şartları; kayıttan itibaren seyahate 69 gün kalaya kadar toplam tutarın %20’si, 68 – 60 gün arası %40’ı, 59 – 50 gün arası %60’ı, 49 – 30 gün arası %80’i, 30 – 0 gün arası %100 kadar cezai işlem uygulanmaktadır.

· Grup Rezervasyon İptal Şartları; grup rezervasyonlarında iptal şartları değişiklik göstermektedir.

Tuna Nehri Turları

MS Crucestar Teknik Özellikleri:

* 4 katlı gemi.2000’da inşa edilmiştir. 2018 de yenilenmiştir

* Modern seyir tesisleri ile donatılmış ve saatte 25,5 km (yaklaşık 17 MphH) hızını aşmaktadır.

* Uzunluk : 110 m.Genişlik : 11,40 m. 

* Kabin Sayısı : 77Yolcu,kapasitesi : 154 ,Personel Sayısı : 39 

Gemi İmkanları:Restaurant, Lounge / Bar

* Lobby , Wi-Fi (ortak alanlarda ücretsiz) , Asansör

* Güneşlenme Katı, Jakuzi (Kış sezonunda kapalıdır)

Tuna Nehri Turları için bizim ile mobil ve whatsapp dan iletişime geçebilirsiniz …….

Mobil ve wahtsapp Numaramız : +90 541 813 45 93

Kültür Sanat Turizm

Share Button