Pınar Başman

Beşiktaş JK Göztepe Voleybol ve Basketbol Okulu Sorumlusu Pınar Başman Hocamız ile Röportajımız ;

bjk

 

 

 

 

 

 

 

 

Pınar hocam bize Kendinizden bahsedermisiniz ?

İstanbul doğumluyum. 10 yaşında istanbul üniversitesinin  spor birliği kulübünde basketbola başladım ve sonrasında 12 yıl profesyonel basketbol benim hayatımın bir parçası oldu. Evli ve 1 çocuk sahibiyim. İstanbul Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Y. O. Antrenörlük bölümü mezunuyum. Şimdi ise Göztepe Beşiktaş J.K. Basketbol ve Voleybol okulu Sorumlusuyum.

Beşiktaşlısınız , Beşiktaş JK Göztepe Voleybol ve Basketbol okulunda  hangi yıldan itibaren hocalık yapmaktasınız ?

Beşiktaşlı olmak benim için her zaman  önemli ve anlatılamaz bir sevda ,Beşiktaş JK Göztepe Voleybol ve Basketbol okulu olarak 2011 yılından beri faaliyet göstermekteyiz.

65

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Beşiktaş JK Göztepe Voleybol ve Basketbol okulunda ki çalışmalarınızı anlatırmırsınız  ?

Beşiktaş JK Göztepe Voleybol ve basketbol okulunda eğitimlerimiz hafta sonu tüm gün boyunca devam ediyor, Ayrıca hafta içi de grup çalışmalarımız oluyor. 6 ile 16 yaş arası sporculara eğitim vermekteyiz.

 

Türkiye’de Voleybol ve Basketbola olan talep ne durumda ?

 Alt yapı çalışmaları hangi düzeyde ?

Türkiye’de öncelikle voleybola kız çocuklarından daha çok talep olduğunu görüyoruz alt yapı çalışmaları ise çeşitli hazırlık turnuvaları ve lig maçları ile desteklenmekte.  Spor okulları bazında da bu iki branşa talep oldukça fazla. Kaldı ki dünya çapındaki derecelerde bunun bir göstergesi. Basketbolda da durum çok farklı değil, bizler ellerimizde olan imkanlarla alt yapılara ne kadar çok oyuncu yetiştirirsek ülke olarak da bu branşlarda o kadar ileri gideceğiz. Alt yapıya verilen önemin ve çalışmaların  karşılığını milli takımlar bazında da görebilmek bizleri onurlandırır.

bj

67

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Son olarak Beşikaş JK kazandırdığınız , örnek verebileceğiniz oyuncu var mı,

ve web sitemiz hakkındaki görüşleriniz nelerdir ?

Beşiktaş Göztepe  spor okulu olarak ; Beşiktaş J.K. Voleybol altyapıya spor okulumuzdan 1 kızımızı, basketbol altyapıya ise şimdiye kadar yaklaşık 8 sporcumuzu lisanslı olarak kazandırmıştır. Web siteniz harika ve başarılı bir sayfa yapısı var ve responsbile  daha iyi yerlere gelecektir.Başarılarınızın devamını diliyorum.
kst-logo-300x300

 

 

 

 

 

 

 

Share Button