Rusya Nehir Turları

VOLGA BEYAZ GECELER , MS SHASHKOV + gemisi ile 11 Gece – 12 Gün

Volga Gemi Turları
1.    GünİSTANBUL – MOSKOVA 11.05
2.    GünMOSKOVA————
3.    GünMOSKOVA————
4.    GünUGLICH16.3020.00
5.    GünYAROSLAV09.0014.00
6.    GünGORITSY13.0016.00
7.    GünKİJİ17.3020.00
8.    GünMANDROGI11.3014.30
9.    GünST. PETERSBURG09.00 
10. GünST. PETERSBURG————
11. GünST. PETERSBURG————
12. GünST. PETERSBURG – İSTANBUL——15.30

NEHİR TRAFİĞİNE GÖRE VARIŞ VE KALKIŞ SAATLERİ DEĞİŞEBİLİR.

Volga turu olarak bilinen kanal, göl ve nehirlerle oluşan suyolu turumuz ile Rusya’yı tanımanın en ideal yolu olan Çar suyollarını kullanıyoruz. Bir diğer adı da Volga Volga / Beyaz Geceler turumuzda, Rus tarihini ve geleneklerini yakından inceleme fırsatınız olacaktır. Gezimiz güzergâhında farklı Rus kiliselerini, küçük köyleri, kendine özgü mimariye sahip harika kır evlerini, Avrupai mimarı yapılarıyla ve Baltık İncisi Petersburg’u, geçmişi ile iç içe halka halka gelişen ve sürekli değişen, Rus mimarının en belirgin yapıtlarını taşıyan Moskova’da göreceğimiz önemli cazibe merkezlerindendir.  Manastırlar, salt manevi işlevleri dışında, eğitimin önemli merkezleridir. Gezimiz sırasında tarihsel öneme sahip yerleri ziyaret ederken, Rusların dinleri, inançları ve gelenekleri hakkında daha çok bilgilere sahip olacaksınız.

Standart Volga turlarından farklı olarak ücretlerimize dâhil olan turlarımızdan bazıları

·  Moskova’da Eski Arbat Caddesi’nde bir öğle yemeği,

·  Moskova’da Nazım Hikmet Anıt Mezarının ziyareti,

·  Yaroslavl’da interaktif tur,

·  St. Petersburg’da Peter ve Paul Katedrali,

·  Türsab sigortası (mesleki sorumluluk ve Sağlık Sigortası)

·  St. Petersburg’da Peterhof Sarayının sadece Bahçe Kısmının gezisi.

1. GÜN: İSTANBUL – MOSKOVA 

08.30: Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde Cruisera yetkilileriyle buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerinden sonra;

11.05:Türk Hava Yolları’nın TK 417 sefer sayılı uçuşu ile Moskova’ya hareket.

13.50:Moskova’ya varış, gümrük ve pasaport kontrolünden sonra özel otobüsümüz ile trafik durumuna bağlı olarak ortalama 2 saatlik bir yolculuk ile gemimize transfer. Geceleme ve akşam yemeği gemimizde.

 Dileyen Misafirlerimiz Rusya federasyonu özerk bölgelerin kültür ve sanat şovlarını görebileceği Kostroma Şova(ektra katılabilirler)

2. Gün: MOSKOVA 

07. 00:Gemimizde açık büfe kahvaltı. 

08. 15:Otobüsümüz ile panoramik şehir turu; Leningradsky Bulvarı, Tverskaya Caddesi, Teatralnaya Caddesi, Lublyanka, KGB binası, Nazım Hikmet Mezarı, Manej (at binme okulu), Kızıl Meydan (serbest zaman), GUM (alışveriş merkezi), Tarih müzesi, Diriliş kapısı, Kazan Kilisesi, Meryem Ana’nın Şefaati katedrali, Pazar yeri, Kremlin Kuleleri, Çar, St. Nicolas, Senato, Anıt Mezar, Kurtarıcı İsa Katedrali (yanından geçiş)

14.00:Öğle yemeğinden sonra meşhur Kremlin Sarayı gezisi; Kongreler Sarayı, Senato Meydanı, Arsenal, Senato binaları, Rusya Federasyonu Başkanı Konağı, Çariçenin çanı ve Çarın topu, Katedral Meydanı; Göğe Yükseliş Katedrali, Baş melek Katedrali ve Meryem’e Müjde Katedrallerinden birini ziyaret edeceğiz.

17.00:Gemiye dönüş. Akşam yemeğinden sonra dileyen misafirlerimiz extra olarak düzenlenecek Sirk veya Rus Ulusal Folklor gösterisi olan “Kostroma Turu” na veya gece muhteşem görünüşe sahip “Işıklar Altında Moskova ve Metro Turu” na katılabilirler

3. Gün: MOSKOVA     

07. 00 :Gemide açık büfe kahvaltı.

08. 15 :Dileyen misafirlerimiz Rus Çağdaş Tarih müzesi ve birçok katedralin bulunduğu Sergiyev Posad turuna(ekstra tur) veya Tretyakov Sanat Galerisi’ne(ekstra tur) veya Şehir Merkezine transfer ve orada serbest zaman. (ekstra tur)

16.00:Gemiye Dönüş

17.00:Kaptanımız akşam gemide bizi hoş geldin kokteyline davet ediyor ve gemimiz seyrine başlıyor.

4. Gün: UGLİÇ   

16.30:Öğle yemeğinden sonra Ugliç’e varış. Yukarı Volga suyolu ile Rusya’nın en eski şehirlerinden Ugliç’e varıyoruz. Kremlin’in çan sesleri bizi Korkunç İvan’ın oğlunun öldürüldüğü ve adına yaptırılan Dimitry Kan Kilisesi’nin de bulunduğu bir geziye davet ediyor. Şehirde yürüyüş turu, Kremlin Bölgesi, Dimitri Kan Kilisesi, Dönüşüm Katedrali (yaklaşık 90 dakikalık yürüyüş.)

20.00:Gemiye dönüş ve hareket.

5. Gün: YAROSLAVL   

09.00     Sabah kahvaltımızdan sonra Yaroslav’a varış. UNESCO Dünya Miras Listesindeki Yaroslav “Altın Halka” üzerinde bulunan en etkileyici şehirdir. Kuruluşu Moskova’dan da eski olan Yaroslav 1010 yılında Kiev’li Yaroslav Prensi tarafından kurulmuştur. Turumuz esnasında yerel pazar (serbest zaman), İlyas Peygamber Kilisesi (dışarıdan), St. Nicholas Kilisesi, Noel Baba (içeresine ziyaret), eski Valinin evine interaktif turumuz ile devam edecektir.

14.00:Gemiye dönüş ve hareket.

6. GORİTSİ 

Sabah kahvaltımızdan sonra öğlene kadar gemimiz seyir halinde,

13.30     Volga Baltık kanal sitemini kullanarak Goritsi’ye varıyoruz. Goritsi yakınlarında muhteşem duvarları ile korunan, ünlü ikon koleksiyonunu ve ev kompleksini barındıran tüm Rusya için dini bir anlam taşıyan Krillo – Belozersky Manastırını ve İkon Müzesi’ni görme imkânınız olacaktır.

16.00:Gemiye dönüş ve hareket.

7. Gün: KİJİ

Uyandırma ve sabah kahvaltısı. Kiji adasına gitmek için öğleden sonraya kadar Onega Gölü’nde yol alıyoruz.

17.00     Öğle yemeğinin ardından akşamüstü Kiji adasına varış, gezimizin en kuzey durağı olan 22 kubbeli, 5 salonlu Preobrajenski Kilisesi görenleri adeta büyüler.  Bu kilise 1714’te tek bir çivi kullanılmadan yalnızca balta ve oyma kalemi kullanılarak çam kütüklerinden yapılmıştır. Bir rivayete göre, kilise planını Büyük Petro’nun kendisi çizmiştir. Dünyanın çok kubbeli yegâne kilisesi olduğundan UNESCO’nun Dünya Miras Listesi’ne alınmıştır.

20.00:Gemiye dönüş ve hareket.

8. Gün: MANDROGY                                                                                              

11.00:Sabah kahvaltısından sonra limana yanaşıyoruz.

Avrupa’nın en büyük tatlı su gölü olan Ladoga üzerinde yol alıyoruz. Daha sonra Ladoga Gölünü Onega Gölü’ne bağlayan Svir Nehri üzerinde seyrimize devam ediyoruz. Hava müsait ise burada piknik (Şaşlık Partisi) yapma imkânımız olacak. Resmedilesi doğada huzur veren bir manzaranın tadını çıkarmak için yeterince serbest zamanınız olacaktır. Geleneksel Rus köyünü ziyaret; tipik ahşap evleri dışarıdan ve içeriden gezilebilir, sayısız el sanatları sergisi, Rus krep ve tart evi, Piroshki (poğaça) evi ve Votka Müzesini (ücretli giriş) gezebilirsiniz.  

14.30:Gemiye dönüş ve hareket.

9. Gün: ST PETERSBURG 

07. 00:Gemimizde açık büfe kahvaltı. 

08. 15:Otobüsümüz ile panoramik şehir turu; St. Petersburg şehri 44 ada üzerinde kurulu ve 340’tan fazla köprüsüyle Kuzeyin Venedik’i olarak biliniyor. Panoramik şehir turumuz esnasında; Smolny Manastırı, Tavrichesky Sarayı, Yaz Bahçesi, Saray bendi, Kışlık Saray (Ermitaj), Vasilevsky adası, Borsa binası, Eski Liman Fenerleri, Dekabrist Meydanı, Bronz Atlı, Eski Senato binası, St. Isaac Katedrali, Nevsky Caddesi (Stroganov Sarayı, Kazan Katedrali, Gostiny Dvor (Alışveriş Merkezi), II. Katerina anıtı, görülecek yerler arasındadır.

12.30 :Saint Petersburg şehrinin trafiğinin yoğunluğundan dolayı zaman kaybını azaltmak için öğle yemeği yerel bir restoranda alınabilir.

14.00:  Öğle yemeğinden sonra otobüsümüz ile hareket ve dünyaca meşhur sanat müzelerden biri olarak kabul edilen ve kışlık saray grubu olarak da bilinen Hermitage Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Hermitage Müzesi ziyaretimiz esnasında; küçük taht odası, İtalyan resim koleksiyonu (Leonardo da Vinci, Rafaello, Tisian, Michaelangelo), Hollanda resim sanatı (Rembrandt), Fransız resim sanatı, İspanyol resim sanatı ve empresyonistler görülecek yerlerdir. (Yaklaşık 1,5-2 saat, Ücretsiz tur).

17.30 :Gemiye dönüş ve serbest zaman. Akşam yemeği gemimizde alınacaktır.

10. Gün: ST. PETERSBURG

07. 00:Gemide açık büfe kahvaltı. 

09.30:Peterhof Sarayı (sadece aşağı park geziliyor) – yürüyüş turu; Samson çeşmesi ile Büyük Fıskiye, Roma çeşmeleri, “Satranç tahtası” fıskiyesi, eğlenceli fıskiyeler (küçük meşe, şemsiye, bank), Monplesiere Sarayı, Finlandiya Körfezi manzarası (Ücretsiz tur).

14.00 :Gemiye dönüş ve serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz akşam “Bale Turu” veya “Kanal Turu” na katılabilirler. (Ekstra tur)

11. Gün: ST. PETERSBURG 

07. 00 : Gemide açık büfe kahvaltı. 

08. 00 :Puşkin Köyü Katerina’nın Yazlık Sarayı. (ekstra tur) Puşkin (Katerina sarayı ve parkı) + Pavlovsk (Birinci Pavel Sarayı + parkı)  Puşkin (Katerina Sarayı ve Parkı) – Katerina Sarayı. Büyük taç salonu ve Kehribar odası gezilecek yerler arasındadır.

12. Gün: ST. PETERSBURG   

08.00:Kahvaltıdan sonra kabinlerimizi boşaltıyoruz ve dönüş yolculuğumuz için havalimanına transferimiz gerçekleşiyor.

15.15:Bilet ve bagaj işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları’nın TK 402 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul’a hareket ediyoruz.

19.00:İstanbul’a varıyoruz.

TUR ÜCRETİNE DÂHİL OLAN HİZMETLER :

• THY ile İstanbul – Moskova / St. Petersburg– İstanbul ekonomi sınıf uçuşları

•  Havalimanı – gemi – havalimanı transferleri

•  11 Gece gemide tam pansiyon konaklama (ilk gün akşam yemeği ile başlayıp, son gün kahvaltı ile son bulmaktadır.)

•  Yemeklerde alınan çay ve kahve servisi,

•  Programda ekstra olduğu belirtilmemiş tüm turlar

•   St. Petersburg ve Moskova’da panoramik şehir turları

•   Moskova’da Kremlin Sarayı turu

•   Moskova Şehir turu esnasında Nazım Hikmet’in mezarının ziyaret edilmesi

•   Moskova’da Arbat caddesinde bir öğle yemeği

•    St. Petersburg’da Hermitage müzesi turu

•    Peter ve Paul katedrali

•    Peterhof sarayı turu (sadece bahçe tarafı)

•    Hava müsait ise Madrogi’de şaşlık parti ( barbekü)

•    Yaroslavl’da interaktif tur

•    Gemideki eğlenceler

•     Kaptanın Hoş Geldin Kokteyli

•     Gala Yemeği (özel menü)

•   Rus dili dersi, Rus şarkıları dersi, Rus dansları dersi, Rus el sanatları tanıtımı, Kaptan köşkü turu

• Gemiye giriş ve çıkışta bagaj taşıma hizmetleri

•  Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki Sorumluluk Sigortasıdır.)

•   24 Saat açık kahve ve çay İstasyonu

•    Havalimanı ve liman vergileri (380 €)

• Cruisera refakat ve Türkçe rehberlik hizmetleri (en az 12 kişi olması halinde)

TUR ÜCRETİNE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER

• Yurtdışı çıkış ücreti (15.- TL

• Ekstra turlar

•  Su, alkollü ve alkolsüz içecekler

•  Telefon, ütü, ilaç vs. gibi kişisel harcamalar

• Turumuzun ilk gününde kahvaltı ve öğle yemeği, son gününde ise öğle ve akşam yemeği

• Rusya giriş vizesi (150 EUR)

• Gemi personel bahşişleri (Toplam kişi başı 45 Euro tavsiye edilmektedir)

• Seyahat Güvence Paketi (Hastalık nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır. Toplam tutar üzerinden sigorta firması tarafından %20 muafiyet uygulanmaktadır. Bagaj kaybından, hasarına, hırsızlığa kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır. İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 Euro ile sınırlıdır. Seyahat Güvence Paketi ERGO Sigorta A.Ş.)

Rusya Turistik Vizesi için;

Kayıt esnasında misafirlerin güncel pasaport bilgilerini acentelerine vermesi gerekmektedir.

İstenen belgeler; seyahat bitiş tarihi itibariyle ile en az 6 ay geçerli pasaport, arka fonu beyaz yeni çekilmiş iki adet Biometrik fotoğraf, orijinal gemi davetiyesi, seyahat sağlık sigortası. (Otel rezervasyonu ile yapılan vizelerde acentemiz kesinle herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.)

Önemli Notlar.

·           Vize için en az 6 ay geçerli hiçbir şekilde zedelenmemiş pasaport gerekmektedir. (Gerekli evrakları acentenizden öğrenebilirsiniz.)

·           Vize işlemleri için pasaportunuz tur başlangıç tarihinden en geç 30 gün öncesi ofisimize ulaşmalıdır. Pasaportun en az 2 vize sayfası boş olmalıdır.

·           Ekstra tur fiyatları 20 kişi katılım temel alınarak hesaplanmıştır. 20 kişinin altına düşmesi halinde fiyatlar, yüksek maliyetler nedeni ile artacaktır. Grubumuz sayı bakımından küçük olduğu zaman ekstra turlarda geminin diğer müşterileri ile otobüsümüzü paylaşıyoruz. Ekstra turlarda alınacak içecekler gezi ücretine dâhil değildir.

·           Uçuşlarımız Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferleri ile ekonomik sınıfta yapılmaktadır. Uçak bileti pasaporttaki isim & soy isme göre düzenlenir. Yanlış veya eksik isim ve soy isim beyanında sorumluluk tamamen müşteriye aittir

·           Nehir trafiğine göre gemi varış ve kalkışları değişebilir. Buna bağlı olarak programların/ekstra turların saatleri değişebilir.

·           Kesin rezervasyon tam ödeme ile yapılabilir.

· Programda belirtilen saatler Türk Havayolları ve Cruise firmasından alınmıştır. Saatlerde olabilecek herhangi bir değişiklikten acentemiz sorumlu değildir. Dolayısıyla herhangi bir saat değişikliğinden ötürü acentemiz programın içeriğini ve hizmet muhteviyatını bozmadan günlerde oynama yapabilir. İçerik aynı kalmak koşuluyla tur programında değişiklik olabilir.

·           Gezimiz için geçerli tüm yasal hükümler ve sorumluluklar Yolcu Satış Sözleşmemizde belirtilmiştir.

·           Gezimize kayıt yaptırmış olan yolcularımız sözleşme hükümlerini kabul etmiş sayılırlar.

·           Sigara sadece güneşleme güvertesindeki belirli bir alanda içilir, gemide diğer mekanlar da sigara içmek kesinlikle yasaktır!

·           Navigasyon güvenliğinden dolayı kaptan ve mürettebatı gezi güzergahını değiştirmeye tek başına karar verebilir

Volga Beyaz Gece Turu İptal Şartları

Münferit Rezervasyon İptal Şartları; kayıttan itibaren seyahate 69 gün kalaya kadar toplam tutarın %20’si, 68 – 60 gün arası %40’ı, 59 – 50 gün arası %60’ı, 49 – 30 gün arası %80’i, 30 – 0 gün arası %100 kadar cezai işlem uygulanmaktadır.

 Grup Rezervasyon İptal Şartları; 

Grup rezervasyonlarında iptal şartları değişiklik göstermektedir.

Volga Beyaz Gece Turu için Rezervasyon ve Mobil İletişim

Whatsapp Numaramız

+90 541 813 45 93

Kültür Sanat Turizm
Share Button