Yurtdışı Eğitim

Yurtdışı eğitim hakkında bilmeniz gereken önemli bilgiler ;

yurtdisi-egitim-almak

 

 

 

 

 

 

 

 

Öncelikle hepinize tavsiyem mutlaka yurtdışına çıkıp dil eğitimi almanız olacaktır. Bu size tahmin edemeyeceğiniz kadar çok şey katar. Hem eğitim anlamında hem de kişisel anlamda birçok artısı olduğunun altını çizmek istiyorum. Ben ilk yurtdışı deneyimimi Malta’da geçirdim. Malta’yı tercih etmek isteyenlere birkaç önerim olacak. Ama öncesinde nereye gideceğinize nasıl karar vermelisiniz biraz ondan bahsedelim.

Pre-Departure

Ne istediğinize iyi karar verin!

Yurtdışı dil eğitimi almak istiyorsanız size tavsiyem kendinizi dinlemeniz. Büyük bir şehir mi yoksa daha ufak bir yer mi tercih edeceksiniz? İkisinin de artıları ve eksileri var. Evet, büyük şehirde yapacak çok şey bulabilir, zamanınızı dilediğiniz aktiviteye katılarak değerlendirebilirsiniz. Bütçenizi de düşünmek zorundaysanız büyük şehirlerin daha pahalı olduğunu unutmamalısınız. Küçük bir şehir de ise daha başka avantajlarınız olur. Okulunuzu konakladığınız yere yakın seçebilirsiniz. Büyük şehirler kadar eğlence imkânı olmadığında ise amacınıza daha fazla odaklanma şansı bulursunuz.

Sorun soruşturun;

Yurtdışı dil eğitimi almış arkadaşlarınız nereye gittiler, memnun kaldılar mı? Artılarını ve eksilerini tüm detaylarına kadar sorun. Onların memnun kaldığı ayrıntı sizi rahatsız edebilir ya da memnun kalmadıklarını söyledikleri nokta sizi hiç rahatsız etmeyebilir. O nedenle onların fikirlerini alın fakat tavsiyelerini ya da şikâyetlerini dinlerken kendinize göre değerlendirin.

Eğitim danışmanından muhakkak yardım alın ;

Yurtdışı dil eğitim danışmanınızı iyi seçin. Beni verdiğim kararda en çok rahatlatan adım eğitim danışmanı olmuştu. Nereye gideceğim ne yapacağım diye bin bir türlü şey düşünürken bir de bakmışım her şey tamam. Hiç de o kadar gözünüzde büyüttüğünüz gibi olmadığını anlamanıza ve doğru seçim yapmanızda size yardımcı olmalarıyla eğitim alma kararınızı uygulamanızı kolaylaştırıyorlar. Tabii ki işinde deneyimli birinden yardım almanızda fayda var.

Share Button