Yunanistandan yeni turizm atağı

Turizm Bakanı Kountoura ülkenin 13 bölgesini kapsayacak yeni bir turizm anlayışını uygulamaya koyacaklarını belirterek Hindistan pazarı ve bu ülkenin düğünlerinin çekilmesine yönelik etkinliklere özel bir yer verileceğini söyledi….

 

 

 

 

 

 

 

Yunanistan Turizm Bakanlığı,  yeni tanıtım stratejisini açıkladı. Hindistan pazarı ve düğünlerine özel yer verilen  yeni tanıtım eylem planında ‘365 gün turizm’ sloganı kullanılacak.
Yunanistan Turizm Bakanlığı, Yunan Ulusal Turizm Örgütü (GNTO) ile birlikte düzenlediği toplantıda  yapılan konuşmalarda turizmde yakalan yükseliş trendinin hazırlanan yeni tanıtım stratejisi ile kalıcı hale getirilmesinin hedeflendiği belirtildi.
Başbakan Çipras: Turizmde  rekora gidiyoruz
Toplantıda konuşan Yunanistan Başbakanı Alexis Çipras,  Yunanistan, bu yıl Yunanistan’ın 32 milyon ziyaretçiye ev sahipliği yapacağını belirterek 2018 yılında tüm zamanların turist rekorunu kıracağını söyledi.
Çipras, yılın ilk çeyreğinde ülkeye giden turist sayısının yüzde 13, turizm gelirinin ise yüzde 14 oranında arttığını belirtti.
Bakan Kountoura: Başarıları kalıcı hale getirmek
Yunanistan Turizm Bakanı Elena Kountoura da Yunanistan’ın kalkınma planında yer alan bakanlığın önceliklerini açıklarken 2015 yılından beri yürürlükte olan dört yıllık bir turizm programının tamamlandığını, bu dönemde yakalanan yükseliş trendinin kalıcı hale getirilmesi için yeni bir plan hazırlandığını belirterek yeni planın 2019-2020 döneminde ülkenin 13 bölgesini kapsayacak yeni bir turizm anlayışını uygulamaya koyacaklarını söyledi.
Yeni tanıtım kanalları
Yunan Ulusal Turizm Örgütü (GNTO) Genel Sekreteri Konstantinos Tsegas yaptığı konuşmada, “Yunanistan’ın turizmde 365 gününü hedefleyen ulusal ve bölgesel turizm politikası doğrultusunda, ülkesinin  küresel çapta tanıtımına yönelik çok dinamik ve çok aşamalı bir program uygulanacağını” söyledi.
Tsegas, GNTO’nun , 30’u aşkın dış pazarda 124 uluslararası ve uzman tur operatörü ve havayolu şirketi ile ortak reklam programları başlatacaklarını, ayrıca  Google, Yahoo, Facebook, TripAdvisor ve Sazaam gibi kanallar ve aralarında CNN’in de olduğıu TV kanallarını kullanacaklarını, İngilizce , Yunanca, Çince, Rusça, Almanca, İtalyanca, İspanyolca ve Sırpça olarak hazırlanan “Yunanistan : 365 gün turizm” filminin Lufthansa ,  Austrian Airlines , İskandinav Havayolları (SAS) ve KLM’nin  uzun mesafeli uçuşlarında GNTO’nun çok ödüllü “Yunanistan: 365 gün turizm” filminin gösterileceğini söyledi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Comments

comments

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*