Amsterdam

Amsterdam’da iki otel açan Corendon,

gözünü  Avrupa’ya dikti…

Corendon Grubu, Amsterdam’da bünyesine kattığı iki yeni otel projesinin lansmanını Türkiye’den Hollanda’ya gelen basın mensuplarıyla birlikte gerçekleştirdi. Şirket, Avrupa’da konaklama sektöründeki büyüme planlarını anlattı.

605

 

 

 

 

 

 

 

 

Corendon Grubu’nun kurucu ortakları Yıldıray Karaer ve Atilay Uslu,  Amsterdam’da düzenledikleri basın toplantısında yeni otel projelerini anlattı.
18. yüzyıldan kalma The College Hotel Amsterdam’ı işletme bünyesine katan Corendon’un ortaklarından Yıldıray Karaer, toplantıda şirketin kuruluşundan bugünlere nasıl geldiğini anlattı.  Corendon’u iyi bir marka yapmak üzere yola çıktıklarını bildiren Karaer, 10 yıllık bir firma olduklarını anlattı.

İlk olarak Bodrum’da otelcilik sektörüne adım attıklarını kaydeden Karaer, havayolu olarak 10 uçağa sahip olduklarını bildirdi. Karaer, grubun faaliyetleriyle ilgili ayrıntılı bilgileri gazetecilere aktardı.

AVRUPA’DA OTELLER AÇAÇAĞIZ

Karaer, Avrupa’nın farklı şehirlerinde de yatırım için takipte olduklarını belirterek, “Avrupa’daki yatırımlarımızı sürdüreceğiz. Barselona’da bir otel projemiz var. Projemiz imzalanırsa başlangıcımız 2017 yılı olacak. Girit Adası’nda da bir otel açmayı düşünüyoruz. Kiralama ya da satın alma olarak yatırımlarımızı sürdüreceğiz. Avrupa’da biraz daha dikkatli gideceğiz. Operasyonu daha kolay yapılacak yerleri tercih edeceğiz. Örneğin Londra, Barselona gibi.. Amsterdam’da bir otel inşaatımız daha var. Bu oteli de airport oteli yapacağız. Hollanda’nın dışındaki yerlerde ihtiyaca göre hareket edeceğiz” dedi.

TÜRKİYE’DE HAZIR OTELLER ÜZERİNDE YOĞUNLAŞACAĞIZ

İstanbul’da da otel yatırımı düşündüklerini kaydeden Karaer, bu konudaki çalışmaların devam edeceğini bildirdi. Türkiye’de daha çok hazır oteller üzerinde yoğunlaşacaklarını ifade eden Karaer, belli bir noktaya kadar kiralama yöntemini tercih edeceklerini söyledi.

THE COLLEGE HOTEL, OKUL OLARAK HİZMETE AÇILMIŞ

Daha sonra Corendon Resorts & Hotels Müdürü Kees Teer;  grubun yeni otel projelerini anlattı. Teer’in verdiği bilgilere göre Corendon Resorts & Hotels bünyesine 1 Ekim 2014 tarihi itibariyle katılan The College Hotel, 40 yıllığına kiralandı. Tesis,  Amsterdam’ın eski güney bölgesinde bulunuyor. 1895 yılında ilk okul olarak hizmete açılan The College Hotel 2005’te otele dönüştürülmüş. Tesis, personel alımlarında öğrenci önceliğiyle, öğrencilerin gelişimine ve sektöre gerçek anlamda katkı sağlıyor.
The College Hotel, Amsterdam Old South’de Fashion, Diamond & Museum bölgesinin merkezi olan Roelof Hartplein’de bulunuyor. Otel, konser binasının, ulusal müzenin, Van Gogh müzesinin ve Belediye müzesinin bulunduğu Museumplein’e yürüme mesafesinde…

ÖDÜL ALAN TASARIM

The College Hotel çok şık bir şekilde dizayn edilmiş 40 odası, çok amaçlı 4 adet salonu, muhteşem bir lounge bar, güneşli teras ve mimarlar tarafından özel olarak tasarlanmış restoranıyla hizmet veriyor. Özel konsepti ve benzersiz tasarımı ile Prix Villegiature ödülünü kazanmış.

ÖĞRENCİLER HİZMET VERİYOR

The College Hotel açıldığı günden bugüne Amsterdam ve Flevoland’daki bölgesel eğitim merkezleri gibi otelcilik eğitimlerinden gelen öğrenciler uzman ve deneyimli profesörlerin gözetiminde çalışıyor. Böylece öğrencilerin eğitimlerine katkı sağlarken aynı zamanda da turizm ve otelcilik sektörü için kalifiye eleman yetişiyor.Corendon Resorts & Hotels Müdürü Kees Teer;  “ Doğru izlenimi oluşturmak güler yüzlü ve başarılı personel ile başlar. O yüzden ekiplerimiz en iyi şekilde eğitim alıyor. Böylece her personelimiz müşterilerin isteklerini benimseyip en iyi şekilde hizmet verir. “ diyor..

ŞUBAT AYINDA AMSTERDAM’DAKİ İKİNCİ OTEL GELİYOR
Corendon Hotels & Resorts, şubat ayında  Amsterdam New-West bölgesinde 4 yıldızlı otelini açıyor. Otel münferit ve uluslararası iş seyahati gerçekleştiren müşterilere hitap ediyor.  Otelde 263 oda bulunuyor.

UÇAĞIN KOKPİTİNDE KONAKLAMA

Otel’de Boeing 737 uçağının kokpitinde konaklama da mümkün olacak.. 737 Cockpit Suite,  120 m2 olup  otelin 7. katında bulunuyor. Konaklamanın yanı sıra, iki kabinin birinde toplantı veya akşam yemeği imkânı da sağlanıyor. 737 Cockpit Suite’de ayrıca uçuş simülatörü de bulunuyor.

CORENDON YATAĞI BULUNACAK

Otelin ayrıca kendi imajı ve dizaynı da bulunuyor. Bütün odalarda özel olarak otelin Türk şirketi Sabah ile tasarladığı Corendon Yatağı bulunuyor. Ayrıca otelin ekolojik anlamda (sürdürülebilirlilik) da özel bir vizyonu bulunuyor..Bina bütününde enerji tasarruflu ürünler kullanılıyor.

OTEL DİREKTÖRÜ TEER, FELSEFELERİNİ ANLATTI

Corendon Hotels & Resorts Direktörü Kees Teer, şu açıklamaları yapıyor:
“Müşteride doğru izlenim oluşturmak kurumun dış yüzü olan personel ile gerçekleşir. Dolayısıyla ekip, misafirlerin istek ve arzularına cevap verebilmek ve en uygun şekilde performans gösterebilmek için açılıştan önce iyi bir eğitim alacaktır’. Çalıştığı kurum ve ortamda mutlu olan personel en iyi hizmeti müşteriye sağlar. Personel memnuniyeti, güler yüz ve sıcakkanlılık öncelikli görevimizdir. Personel alımı tüm hızıyla devam etmektedir. Genç,  yetenekli ve tecrübeli çalışanlar aramaktayız Corendon Hoteli, Amsterdam New West bölgesinde hâlihazırda bulunan ve ekolojiye ve bölgesel çalışma ortaklığına önem veren girişimden yararlanmaktadır”

AY RESTORANIN İSMİ KURUCU ORTAKLARDAN

Ayrıca otelin giriş katında, 170 kişilik kapasitesi olan AY Restoran & Bar, lounge ve teras açılacak. . Restoran ismini Corendon’un kurucuları Atilay Uslu ve Yıldıray Karaer’den alacak. Güney Avrupa mutfağının yanı sıra Türk mutfağından da çeşitli seçenekler sunulacak. Kees Teer “Öyle bir konsept oluşturmak istiyoruz ki, hem uluslararası misafirlerimiz hem de yerli misafirlerimiz kendilerini barda yemek alıp bir şeyler içerek rahat hissetsinler” dedi.

Comments

comments

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*