Efsane Tribün Lideri Şeref Yılmaz

BEŞİKTAŞ’IN EFSANE TRİBÜN LİDERİ ŞEREF YILMAZ  

BEŞİKTAŞ VE FUTBOL ÜZERİNE RÖPORTAJIMIZ

644402_359905377422897_844340424_n

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BEŞİKTAŞ JK EFSANE TRİBÜN LİDERİ  ŞEREF YILMAZ İLE RÖPORTAJIMIZ

BİZE  KENDİNİZDEN,  FUTBOL  SEVGİNİZDEN VE BEŞİKTAŞ SEVDANIZDAN  BAHSEDERMİSİNİZ ?

BEN İSTANBUL DOĞUMLUYUM , İSTANBUL KÜLTÜRÜYLE VE BEŞİKTAŞ SEVGİSİYLE YETİŞTİM AMA ASIL KÖKENİM ERZİNCANDIR. ERZİNCANLI OLMAKTAN HER ZAMAN GURUR DUYDUM.BENİM, BEŞİKTAŞLI OLMAMDA ABİMİN ETKİSİ OLMUŞTUR . YAŞADIĞIMIZ  SEMTİN ŞİŞLİ , OSMANBEY VE BEŞİKTAŞ OLMASI ,  İNÖNÜ STADININDA BU  SEMTLERE YAKIN OLMASINDAN DOLAYI BEŞİKTAŞ’IN FUTBOL MAÇLARINI TAKİP ETME ŞANSINA SAHİPTİM ,  AYNI ZAMANDA  SEMTTEKİ  ARKADAŞLARIMIZLA ,  ABİLERİMİZLE ,  DOSTLARIMIZLA İNÖNÜDEKİ MAÇLARA BERABER GİDERDİK.
HİÇ UNUTMAM ÇOK KÜÇÜK YAŞTA 1958 SENESİNDE  AVRUPA  KULÜPLER  ŞAMPİYONLAR LİGİ BEŞİKTAŞ – REAL MADRİD MAÇINI İZLEME FIRSATIM OLDU. O MAÇ BENİM AÇIMDAN TARİHİ BİR MAÇTI. DÜNYA ÇAPINDA BİR ÇOK YILDIZI FUTBOLCUYU İNÖNÜ DE GÖRME ŞANSINA ERİŞTİM

BEŞİKTAŞ JK SEVDAMIZ ,
SİYAH BEYAZLI  RENKLERE OLAN GÖNÜLDEN  BAĞLILIĞIMIZ  BU ŞEKİLDE  BAŞLADI.BİR DÖNEM  FUTBOLDA  OYNUYORDUM ; 

İYİ BİR  FUTBOLCU  OLMAK  İSTİYORDUM , İSTANBUL  AMATÖR  KÜMEDE  TOP  OYNADIM  AMA  TALİHSİZ  BİR  SAKATLIK  NEDENİYLE FUTBOLCULUĞU  BIRAKMAK  ZORUNDA  KALDIM. ŞUNU  BELİRTMEK  İSTERİM Kİ  BEŞİKTAŞ  BENİM  HER  ZAMAN HAYAT  FELSEFEM  OLMUŞTUR.

NE  KADAR  ZAMAN  BEŞİKTAŞ JK  TRİBÜN  LİDERLİĞİ   YAPTINIZ ?

BEŞİKTAŞ JK’ DA UZUN YILLAR  TRİBÜN  LİDERLİĞİ  YAPTIM.
1971 YILINDA  LİDERLİK  GÖREVİNE  BAŞLADIM.  74-75 YILINDA TÜRKİYE KUPASINI ALDIK, 81-82 YILINDA  DRAMATİK  BİR  ŞAMPİYONLUK  MAÇI YAŞADIK. HATIRLIYORUM  ESKİŞEHİR MAÇIYDI,BU MAÇ BENİM AÇIMDAN İLGİNÇ OLDU. BEŞİKTAŞ KAZANIRSA ŞAMPİYON ESKİŞEHİR KAZANIRSA LİGDE   KALACAKTI  BERABERLİK  HER  İKİ  TAKIMA DA  YETMİYORDU.O ZAMAN ZİYA DOĞAN VARDI , VEFAKAR ZİYA DOĞAN DERİM  ÇÜNKÜ  KULÜBE  KATKISI BÜYÜKTÜR. ATTIĞI GOLLERLE BEŞİKTAŞI ŞAMPİYON YAPTI. DAHA SONRA 84 YILINDA SÜLEYMAN SEBA BAŞKAN OLDU 16 YIL KULUBÜMÜZE HİZMETİ OLDU. O DÖNEMDE BEN VE ARKADAŞLARIM TRİBÜNDE SEYİRCİYE, KULÜBE ÖRNEK ÇALIŞMALARDA  BULUNDUK. 
BEŞİKTAŞ’A YAKIŞAN VE GÖZE HOŞGELEN , TARAFTARLA  UYUMLU  BİR  EKİP  ÇALIŞMASI OLUŞTURDUK. 
2000 ‘Lİ YILLARDA TRİBÜN LİDERLİĞİ GÖREVİNİ GENÇ BEŞİKTAŞLI KARDEŞLERİMİZE BIRAKTIK.

10580106_806308516080187_4909590003998674556_n

 

 

 

 

 

 

 


BEŞİKTAŞ JK ‘DA   TRİBÜN  LİDERLİĞİ  YAPMAK  NASIL  BİR DUYGU ?

ÖNCELİKLE TRİBÜN LİDERLİĞİ GÖREVİNİ BİZE BEŞİKTAŞ  SEYİRCİSİ LAYIK GÖRDÜ , O GÖREVE GETİRDİ. TRİBÜN LİDERLİĞİ ALINMAZ VERİLİR. BU GÖREVİ YAPMAK KOLAY BİR ŞEY DEĞİL.  BİR KERE GÖNÜL VERDİĞİNİZ TAKIMA SAHİP  ÇIKMALI , İNANMALI , İSTEMELİ , O HEYECANI YAŞAMALISINIZ.BENİM GÖNLÜMDE BEŞİKTAŞ SEVGİSİ VE İNANCI HEP VARDI.
BEŞİKTAŞ JK ‘DA TRİBÜN LİDERİ OLDUĞUNUZ  ZAMAN  BU  DUYGUYU DAHA FAZLA HİSSEDİYOR VE ANLIYORSUNUZ .

BEŞİKTAŞ KULUBUNE BİR ÇOK YABANCI FUTBOLCU GELDİ.  
BU FUTBOLCULAR İÇİNDE EN İYİ VE EN ÇOK SEVİLEN FUTBOLCU HANGİSİDİR ?

KULÜBÜMÜZE  ÇOK SAYIDA ÜNLÜ VE KALİTELİ YABANCI FUTBOLCU GELMİŞTİR. BU FUTBOLCULARIN  KULÜBE  HİZMETLERİ OLMUŞTUR,  ANCAK GÖZLEMLEDİĞİM KADARIYLA EN İYİ EN SEVİLEN ,TARAFTARIN GÖNLÜNDE TAHT KURAN FUTBOLCU PASCAL NOUMA’ DIR. BEŞİKTAŞ SEYİRCİSİ VE CAMİASINDA , KAMUOYUNDA  APAYRI BİR YERİ OLAN EFSANE BİR FUTBOLCUDUR. 
FRANSADAN GELEN BU FUTBOLCUNUN BEŞİKTAŞ SEVGİSİ HERKESE ÖRNEK OLDU.
BEN DİĞER TAKIMLARDA  BÖYLE BİR İÇTEN SEVGİ VE BAĞLILIK GÖRDMEDİM DEMEK Kİ  BU SEVGİ BAŞKA BİR HİKAYEYMİ.

SON OLARAK ; BEŞİKTAŞ  KULÜBÜ  GELMİŞ GEÇMİŞ ÇOK ÖNEMLİ  OYUNCULARI  YETİŞTİRDİ .

ALT YAPIDAN ; METİN – ALİ -FEYYAZ -RIZA , GÖKHAN , ZİYA DOĞAN, ZEKERİYA ALP, YUSUF ŞANLISARILALİOĞLU , SERGEN YALÇIN GİBİ DEĞERLİ FUTBOLCULARI TÜRK SPORUNA KAZANDIRDI. 

ÖNÜMÜZDEKİ YILLARDA DA  YENİ SERGENLERİ ,ZİYA DOĞANLARI, METİNLERİ, ALİLERİ BEŞİKTAŞ JK GÖREBİLECEKMİYİZ ?

 

11391159_1007804672597236_2833011801451332818_n

 

 

 

 

 

 

 

GEÇMİŞ YILLARDA HER YER ARSA VE YEŞİLLİKTİ , ŞİMDİKİ NESİL SEMTİMİZDE TOP OYNAYACAK YER VE ARSA BULAMIYOR. BEN BUNU BİRAZDA BUNA YORUYORUM . BU FUTBOLCULARIN YETİŞMESİ İÇİN KULUPLERİN AKADEMİK ÇALIŞMALAR YAPMASI LAZIM SADECE BEŞİKTAŞ DEĞİL DİĞER KULÜPLERDE ALT YAPIYA GEREKLİ YATIRMLARI YAPMALILAR. BU ÇOK ÖNEMLİ BİR KONU , BEŞİKTAŞ BU İŞİ YAPABİLECEK KAPASİTEYE SAHİP. GEÇMİŞ YILLARDA ZİYA DOĞAN VARDI , ZEKERİYA ALP VARDI SOL AÇIK OYNARDI, BİZ ONA ALTIN ÇOCUK DERDİK. YUSUF TUNAOĞLU DEFALARCA MİLLİ OLDU , ORTA SAHADA TAM BİR FUTBOL VİRTÖZÜYDÜ, BEŞİKTAŞ’DA YUSUF SANLİSARIALİOĞLU VARDI, BİRAZ DAHA ŞANSI OLSA DÜNYA LİTERATÜRÜNE GEÇERDİ. SÖYLEDİĞİM GİBİ AKADEMİK ÇALIŞMALAR OLURSA NEDEN OLMASINKİ ; ALT YAPIYA GEREKLİ DESTEK VE YATIRIM OLURSA FUTBOLCU İHRAÇ EDEN BİR ÜLKE OLURUZ .GELİŞMİŞ ÜLKELERDE SİSTEM BU ŞEKİLDE İŞLİYOR.

SON OLARAK ;

BEŞİKTAŞ İLKLERİN TAKIMIDIR, İLK KURULAN TAKIMDIR, İLK NAMAĞLUP ŞAMPİYON TAKIMDIR,

BEŞİKTAŞ LİGDE EN FAZLA GOL ATAN TAKIMDIR. BEŞİKTAŞ REKORLARIN TAKIMIDIR.

 

1425784_804090476301252_4592052018833640439_n

 

 

 

 

 

 

 

 

BİZE  VE WEB SİTEMİZE VAKİT AYIRDIĞINIZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİZ . BUNDAN  SONRAKİ ÇALIŞMALARINIZDA  BAŞARILARINIZIN SÜREKLİ OLMASINI ,

BEŞİKTAŞ VE FUTBOL SEVGİNİZİN DAİMİLİĞİNİ   EN İÇTEN  DİLEKLERİMİZLE  İSTİYORUZ .

ŞEREF YILMAZ  ; WEB SİTENİZE VE GELECEK  ÇALIŞMALARINIZDA   HER ZAMAN  BAŞARILAR  DİLİYORUM .

HER ŞEY  GÖNLÜNÜZCE  OLSUN……

kst logo

 

 

 

 

 

 

 

Share Button