ERGAB İstanbulda toplandı

Erzincanlı Gazeteciler Birliği (ERGAB) üyeleri İstanbul’da ki istişare toplantısında bir araya geldiler.
İstanbul’da faaliyet gösteren, ulusal ve yerel basında görev yapan, Erzincanlı gazetecileri bir çatı altında toplayan ERGAB Nisan ayında yapılacak kongre öncesi üyeleriyle buluştu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İBB Kasımpaşa Sosyal Tesislerinde düzenlenen toplantı da, ERGAB Genel Sekreteri Ercan Babacan, birliğin kuruluşundan bugüne kadar gerçekleştirdiği etkinlikleri ve geldiği nokta hakkında üyelere bilgiler verdi. İstanbul’da yerel ve ulusal basında görev yapan Erzincanlı gazetecileri bir çatı altında toplayarak, aralarındaki dayanışmayı sağlamak için ERGAB’ı  kurduklarını belirten Başkan Sedat Sevim, “ERGAB, öncelikle İstanbul olmak üzere, ülke genelinde gazetecilik yapan hemşehrilerimizi bir çatı altında toplayarak, dayanışmalarını sağlamayı hedeflemektedir.

İki yıl önce kurulan ERGAB, vizyonuyla ve kısa zamanda üstlendiği misyonu en güzel şekilde yerine getirdi. Yazılı ve görsel basında çalışan çok sayıda hemşehrimizi ERGAB çatısı altında buluşturdu ve Erzincan sivil toplum kuruluşları arasında da önemli bir konuma geldi. Nisan ayı içerisinde 1.Olağan Genel Kurulumuzu gerçekleştirerek, güçlü bir ERGAB Ailesi olarak yolumuza devam edeceğiz” dedi.

Toplantıya yoğun katılımın olmasından dolayı duyduğu memnuniyetini de dile getiren Başkan Sevim, Yeşilay Fatih Şube Başkanı ve İBB Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Sevim’e de  ev sahipliğinden dolayı teşekkür etti.Toplantıda, ERGAB Başkan Vekili Şener Kara’nın üye yapılanması hakkında bilgiler vermesinin ardından, Selim Payalan tarafından ERGAB’ın tüzüğü okundu.Yapılan konuşmaların ardından toplantıya katılan ERGAB üyeleri, Erzincanlı gazetecileri bir çatı altında toplayan oluşumun önemine vurgu yaparak, her geçen gün yeni üyelerin katılımıyla ERGAB ailesinin hızla büyümesinden mutluluk duyduklarını belirttiler.

Kaynak Haber : erzincanlılarınsesi.com

 

Comments

comments

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*