EyüpSultan’da Erzincan Rüzgarı esti…

“Erzincanlılar Eyüpsultan’da Buluşuyor” programına yoğun bir katılım ile gerçekleşti. Eyüpsultan Kültür Merkezi’nde organize edilen ve Erzincan Valisi Ali Arslantaş ile Milletvekilleri Serkan Bayram ve Burhan Çakır‘ın da katıldığı program, renkli görüntülere sahne olurken, coşkulu anlar yaşandı.

Erzincanlılar Eyüp Sultanda bir araya geldi…..

Programın açılış konuşmasını yapan Kargın Kasabası Dernek Başkanı Mehmet Gülnahar, programa katılanlara teşekkür ederek, “Eyüpsultan hazretlerinin kabrinin de bulunduğu İstanbul’un bu mübarek bölgesinde hemşehrilerimizi buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Birlik ve beraberliğimizi daha da pekiştirmek ve bu yoğun şehirde hasretlik giderebilmek için bu programı organize ettik. Rabbim birliğimizi, dirliğimizi ve birliğimizi muhafaza eylesin” dedi.

Eyüpsultan AK Parti Şişli İlçe Başkan Yardımcısı Yücel Erence, AK Parti Eyüpsultan İlçe Başkanı Adem Koçyiğit ve AK Parti Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken de konuşmalarında, Erzincanlıları Eyüpsultan’da ağırlamaktan mutluluk duyduklarını belirterek, programın organizasyonuna katkı sunanlara teşekkür ettiler.

İstanbul Milletvekili Serkan Bayram ve Erzincan Milletvekili Burhan Çakır da konuşmalarında, gurbette yaşayan hemşehrileriyle bir arada bulunmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek, Erzincanlıların her zaman birlik beraberlik içerisinde olduğunu ve bu birlikteliğin daim olması temennisinde bulundular.

Erzincan Valisi Ali Arslantaş da yaptığı konuşmada, gurbette yaşayan Erzincanlıların yüreklerinin hep memleketleri için çarptığını belirterek, “Bugün burada sizlerle birlikte olmaktan son derece mutlu olduğumu belirtmek isterim. Sizlerin yüreklerinizin her daim Erzincan için çarptığını biliyorum. Gurbette yaşayan hemşehrilerimizin ve Erzincan sevdalısı vatandaşlarımızın Erzincan’ı görmesini isterim. Doğa güzelliklerini görmenizi, doğa sporları yapmanızı, Ergan Dağı’nda kayak yapmanızı, Girlevik şelalemizi, Ekşisu Mesire Alanımızı, tarihi yerlerimizi gezmenizi ve yöresel ürün ve yemeklerimizi tatmanızı isterim. Can Erzincanımızı tanımanızı isterim” dedi.

Programa katkı sunanlara teşekkür plaketi takdim edilmesinin ardından, Türk halk Müziği Sanatçıları; Ahmet EceGülesinYaşar SarıkayaFehmi Güneş ve Ahmet Yiğit‘in söylediği türkülerle doyasıya eğlenen Erzincanlılar, bir arada bulunmanın sevincini yaşarken, bol bol sohbet etme imkanı buldular.

Programa; Erzincan Valisi Ali Arslantaş, İstanbul Milletvekili Serkan Bayram, Erzincan Milletvekili Burhan Çakır, İstanbul Vali Yardımcısı Yaşar Aksanyar, Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, Başkan Yardımcısı Hasan Çakır, AK Parti Eyüpsultan İlçe Başkanı Adem Koçyiğit, Başkan Yardımcısı Yücel Erence, AK Parti Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken, Türk Kızılay Beylikdüzü Şube Başkanı Atilla Kırali, ERDEF Başkanı Selahattin Ayvaz, Erzincan İl ve İlçe Dernekler Platformu Başkanı Cahit Tatar, Erzincan Dernekler Federasyonu Başkanı Süleyman Öztürk, ERGAB Başkan Vekili Şener Kara, ERSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Hamdi Gürbüz, Otlukbeli Dernek Başkanı Zakir Uzun, Tercan Dernek Başkanı Selahattin Beket, Eyüpsultan Dernekler Federasyonu Başkanı Oğuzhan Demir, TERDEF Başkan Yardımcısı Nail Genç, İzmir Kargın Dernek Başkan Vekili Mücahit Yıldırım ve bine yakın Erzincanlı katıldı.

Kaynak Haber:Erzincalılarınsesi.com

Comments

comments

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*