Golden Visa Avrupa

Golden Visa Avrupa

Nova Golden Visa ile Yurtdışında yaşama hayaliniz gerçekleştirin.Uzun yıllardır Amerika, Avrupa ve Türkiye’de yatırım temelli oturumlar ve vatandaşlık hizmetleri sağlamıştır.

Kurulduğu günden bu yana, sunduğu her müşteri ile birlikte  çalışmış ve sorunsuz bir şekilde yeni hayatlarına başlamalarını sağlamıştır.

Nova Golden Visa, Uluslararası vatandaşlık hizmetlerinde uzmanlaşmış geniş bir kadroya sahiptir.

Gayrimenkul şirketleri, kariyer uzmanları, insan kaynakları, oturum uzmanları, avukatlar, noterler, tercümanlar, yatırım danışmanları,

bankalar, dil kursları, üniversiteler, vergi uzmanları ve yaşam koçları kurumsal olarak hizmetinizdedir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Golden Visa Avrupa, oturma izni ve vatandaşlık alan müşterilerine  hizmetlerini sürdürmekte ve ilgili ülkelerdeki tüm danışmanlık hizmetlerini sunmaya devam etmektedir.

ABD’de YATIRIM DANIŞMANLIĞI
Doğrudan yabancı yatırım (DYY), hem ekonominin önemli bir sürücüsü hem de önemli bir yenilik, ihracat ve istihdam kaynağı olarak Birleşik Devletler ekonomisinde önemli bir rol oynamaktadır. Birleşik Devletler, her zaman yabancı yatırımcılara istikrarlı ve hoş bir pazar sağlamıştır. ABD, iş yapmak için bir yer olarak, öngörülebilir ve şeffaf bir yasal sistem, düşük vergiler, olağanüstü altyapı ve dünyanın en kazançlı tüketici pazarına erişim sunmaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

EB-5 nedir?

2011 mali yılda 2010’dan yüzde 80 oranında bir artış gösteren 3.500 EB-5 vizesi çıkarıldı. Her yıl 10.000’de verilen vize sayısını kaplayan program, Ağustos 2014’te ilk kez yıllık limitini aştı. Bu büyüme özellikle USCIS şeffaflığı, başvuru sürecindeki verimlilik ve ABD genelinde kurulan Bölgesel Merkezlerin sayısındaki artış nedeniyle programdaki artan güvene işaret ediyor. Sayılar kendileri için konuşuyor. Bu süreç güvenilir ve değerlidir. Bir projede on iş veya daha fazla üretim yapacak 500.000 dolarlık yatırım taahhüdünüzü sağlayabiliyorsanız, bugün EB-5 vizesi için başvurarak kendiniz ve aileniz için bir Yeşil Kart almak için yola çıkıyor olabilirsiniz.

Genel Gereksinimler

ABD hükümeti, ABD işletmelerindeki yabancı yatırımları teşvik etmek için EB-5 Göçmen Yatırımcı Programı’nı oluşturdu. ABD’li işçiler için iş yaratan bir işletmeye yatırım yapmak karşılığında, yabancı uyruklular ve aileleri ABD’de daimi ikamet etmek hakkına sahiptir. Programın adı “EB-5”, göçmen yatırımcıların başvurduğu – İstihdam Esaslı Göçmenlik: Beşinci Tercih EB-5 – vize kategorisinden geliyor.
Program, 1990 yılında kurulmasından bu yana oldukça geliştikçe, şu anda yabancı yatırımcıların EB-5 Vizesi almanın iki yolu var:
1. İş yaratan yeni veya mevcut ticari bir işletmeye doğrudan yatırım.
2. Sermayeyi, yatırımcı fonlarını ve göç onay sürecini aktif bir şekilde yöneten bir “Bölgesel Merkezi”, hükümet tarafından onaylanan bir firma yoluyla yatırım yapmak.

 Bölgesel Merkeze Yatırımın Avantajları

Sermayeyi Bölgesel Merkezi aracılığıyla yatırmak, EB-5 programı aracılığıyla ABD’de yaşamak isteyen göçmenlere çeşitli büyük yararlar sağlamaktadır. En önemli avantajlardan biri, hem doğrudan hem de dolaylı işleri “iş yaratma gereksinimi” ne doğru sayabilme becerisidir.

Doğrudan iş yaratma, iki yıllık bir süre içinde on yeni gerçek tanımlanabilir iş yaratan ve sürdüren bir yatırımın sonucudur. Bölgesel Merkez programı uyarınca, yatırımcılar projedeki tüm yatırımcıların bir araya getirilmiş fonlarından dolaylı istihdam yaratmayı göstererek iş gereksinimini de karşılayabilirler. Bu işler topluca veya bir Bölgesel Merkezi’ne bağlı ticari bir işletmeye yatırım yapılan sermaye sonucu yaratılabilir.

Başka bir deyişle, yatırımcının herhangi bir çalışanı doğrudan işe almış olduğunu göstermesine gerek yoktur. İş yaratma belgesinin yükü Bölge Merkezi’ne geçti.

Bölgesel Merkezler, ekonomik analiz gerçekleştiren ve projenin bir sonucu olarak yeterli doğrudan ve dolaylı işlerin yaratıldığını ispatlayan deneyimli ekonomistleri işe alıyorlar.

Yatırım Tutarı

Her EB-5 Visa başvuru sahibi, iş yaratan bir girişimde minimum 1.000.000 $ yatırım yapmalıdır. Sermayeyi alan iş, kırsal alan veya yüksek işsizlik oranı olan bir bölge olarak tanımlanan Hedefli İstihdam Alanında (TEA) yer alıyorsa, minimum yatırım tutarı 500.000 dolara düşürülür. Günümüzde, çoğu EB-5 yatırım fırsatları TEA’larda bulunmaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

Eğer sizde yurtdışı hayalinizi gerçekleştirmek istiyorsanız bizimle iletişime geçbilirisiniz.

Mobil İletişim Numaramız : +90 541 813 45 93

E-Mail Adresim: kemal_241983@hotmail.com

Share Button