Orhan Pamuk zirveye yeleşti

Orhan Pamuk, Londra’da zirveye oturdu..

Nobel ödüllü yazarımız Orhan Pamuk’un 2014 Aralık ayında Yapı Kredi Yayınları tarafından yayımlanan son romanı ‘Kafamda Bir Tuhaflık’, Londra’da çoksatanlar listesinde bir numara oldu.

 

İngiliz gazetesi Evening Standart’da yayımlanan listede, Orhan Pamuk’un ‘Kafamda Bir Tuhaflık’ romanı Londra’da kurgu kategorisinde çoksatan kitaplar arasında 1 numaraya yükseldi.

İngilizceye ‘A Strangeness in My Mind’ adıyla çevrilen ‘Kafamda Bir Tuhaflık’, Blackwells, Daunt Books, Foyles, Heywoods Hill, Waterstones gibi Londra’nın büyük kitapçılarından alınan satış rakamlarıyla oluşturulan listenin kurgu bölümünde bir numarada yer aldı.

2014 Aralık ayında Türkiye’de piyasaya çıkan ve yazarına 2015 yılının roman dalında verilen Aydın Doğan Vakfı ve Erdal Öz Ödülleri’ni kazandıran ‘Kafamda Bir Tuhaflık’ kitabı, şu ana kadar 38 dile çevrildi.

Pamuk, ABD’de bugün piyasaya çıkacak olan romanın yayımlanmasıyla birlikte altı şehirlik bir tanıtım turuna da çıkacak.

Evening Standard’ın kurgu-roman listesinde Pamuk haricinde Sebastian Faulks, Margaret Atwood, Robert Harris, Jonathan Franzen ve Patrick deWitt gibi tanınmış yazarlar bulunuyor.

Comments

comments

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*