Oyuncu ve model Neveda Eliustaoğlu

Gelecek vaad eden oyuncu ve fotomodel Neveda Eliustaoğlu ile samimi ve içten bir röportajımız…

Gelecek vaad eden oyuncu ve fotomodel Neveda Eliustaoğlu ile samimi ve içten bir röportajımız…

Kendinizi anlatırmısınız sizi tanıyalım biraz ?

Neveda Eliustaoğlu karadenizliyim ama kökenim Almanya… 28 yaşındayım ve 5 yıldır istanbul’da yaşıyorum. Sanat sektörüne atılmadan daha önce okul öncesi çocuk gelişim öğretmeniydim ve mezun oldum görevimi yaptım ve istanbula yerleştim… Müziğe , resime, spora kısaca sanata önem veriyorum. Çocukluğumdan bu yana sanatla büyüdüm. 7 yaşımdan beri resim yapıyorum ve derecelerim var… Bir kaç yıl öncesi spor dalında yer aldım. Tekwando siyah kuşağım bir kaç yıldır keman çalıyorum. 5 yıldan bu zamana kadar istanbul’da yaşamaktayım.

Oyunculuğa ve fotomodelliğe ne zaman başladınız ? Hedefleriniz nelerdir ?

Oyunculuğa ve modelliğe başlayalı 6 yıl oldu.Tanıdık ve belirli isim firmalar vasıtası ile referansla öncelikle fotomodelliğe başladım daha sonrası modellik yaptım daha sonra oyunculuk hayatına adım attım. Bir çok projede reklam dizi sinemada kliplerde oynadım.Hedefim her oyuncu gibi hakkımızla güzel yerlere gelmek ve halk tarafından sevilen sayılan oyuncular olarak tanınmak bilinmek.

Oyunculuk ve fotomodelliğe sizi kim yönlendirdi ? Daha önceki deneyimleriniz anlatırmısınız ?

Oyunculuk ve modelliğe başlamadan önce belirli firmalarla iletişimim vardı, ben öğretmenlik yaparken tanıdık firmalar benim model olabileceğimi ve fotomodellik için yatkın bir yüzümün olduğunu dile getirerek beni teşvik etmeleri üzerine modellik hayatına adım attım. Daha önceki deneyimim söylediğim gibi öğretmendim. Sonra sanat sektörüne gelince öncelikle yapımcı yönetmenlerle birlikte çalıştım ayrıca yapım koordinatörlüğü ve Cast direktörlüğü yaptım ve sonra oyunculuk modellik üzerinde yer aldım ve hala devam etmekteyim.

İyi bir oyuncu yada fotomodel, manken olmak için neler yapılmasını tavsiye edersiniz ? Web sitemiz hakkındaki görüşleriniz ?

İyi bir oyuncu olabilmek için ne kadar yeteneğimiz olursa olsun bunun yinede temel alt yapıyı oluşturmak adına oyunculuk temel eğitimi almak oyuncu olmak isteyenlerin adına ilerleyen zamanlarda ve projelerde yer alırken zorluk çekmeme işini daha iyi bilme adına avantajlı olacaktır.

Oyuncu olmak şans işi yerine birazda insanın yeteneği söz konusu olarak tanıdık referans firmalar vs adına yola çıkmaktır ve yetenek doğuştan gelen bir şeydir. Sanat sanat içindir ve sanat toplum içindir….. Gençlere tavsiyem gerçekten de içinizde sanat ruhu varsa işinizi severek yapmak istiyorsanız sanat dünyasına adım atmanızı tavsiye ederim ve altını çizmek istiyorum sanat olsun meslek olsun diye başlamayın zevk alamazsınız. Kendinizi hangi mesleğe yatkınsanız o mesleğin peşinden koşun derim oyuncu model olmanız şart değil. İnsan doğuştan hangi yeteneğe sahipse ilerleyen zamanlarda da o mesleğinde mükemmel biri olur ve ben sanatı seviyorum başlayacağım diyorsanız da kesinlikle iyi sağlam ve güvenilir firmalarla çalışın ve temel alt yapı eğitiminizi kesinlikle almanızı öneririm…


Neveda Eliustaoğlu olarak düşüncem; Web siteniz öncelikle güzel ve tercihiniz işinizi severek yapmanız bizler için harika 🙂 sizleri tercih etmemiz bu röportajın gerçekleşmesi sanat sektörüne atılım sağlayacak olan arkadaşlara burdan tavsiyemiz üzerine bilgi fikir alışverişi sağlamak ve sizleri tanıdığıma çok memnun oldum ekibiniz ile teşekürlerimizi iletirim, başarılarınızın devamını diliyorum saygılarımla. Bu samimi ve içten röportaj için ayrıca teşekkür ederim.

Comments

comments

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*