Röportajlar

 RÖPORTAJLAR

                  ÜNLÜ YAZAR SEVDA TÜRKÜSEV 

     KADIN HAKLARINI ÜZERİNE RÖPORTAJ IMIZ

10616477_297758170428519_7751945705896349752_n

 

 

 

 

 

SEVDA TÜRKÜSEV, BİZE  KENDİNİZDEN BAHSEDERMİSİNİZ ?

10 Haziran 1969 Istanbul doğumlu olup aslen Saray Bosna muhacirlerindendir.
Boşnak bir ailenin ikinci kızı olup eğitimine Anadolu Üniversitesi İsletme Fakültesinde devam etmekte iken eğitimini ikinci sınıfta yarıda birakmis ve iş hayatına atılmıştır. Şu sıralar verdiği hayat mücadelesinin ardından yarım bıraktığı öğrenimine devam etmek için gereken girişimleri yapmaktadır… Hayatı sonradan tamamlamak çok kolay olmasa da ” hiç bir şey için geç değildir” diyerek öğrenimine kaldığı yerden devam etmenin heycanını içinde taşımaktadır…
18 yaşında tekstil sektöründe dizaynır olarak çalışmaya başlamış ve sonra sırasıyla üretim, planlama ve diğer bölümlerde görev yapmıştır. Kariyerini en iyi biçimde şekillendirerek gerek iş gerekse sosyal hayatta kendini üst düzey yönetici olarak bilgi beceri ve davranışlarıyla kabul ettirmiştir. Türkiye’de büyük sirketlerde genel müdürlük yapmıştır…
Yazar halen “YAŞAM KOÇLUĞU- EĞİTİM KOÇLUĞU- KİŞİSEL GELİŞİM PROFOSYÖNELLİĞİ – NPL – KURUMSAL VE BİREYSEL DANIŞMANLIK” hizmetlerini de vermektedir. KİŞİSEL GELİŞİM- BAŞARI- Farkındalık- Değişim- Dönüşüm- İş Hayatında Başarı konularında seminerler, paneller konferanslar eğitimler vermeye devam etmektedir.
Yazar halen Genç Gelişim, Rasyonel, dergilerinde ve www.sonsayfa.com internet gazetesinde yazılarına devam etmektedir. Aynı zamanda her çarşamba akşamı 20 30 SHOWMAX TV… ekranlarında ” kadınlar ne ister”  adlı program ile canlı yayında izleyicileri ile buluşmaktadır…
KADIN ERKEK İLİŞKİLERİ ÜLKEMİZDE HANGİ NOKTADA ,
KADIN VE ERKEK EŞİTLİĞİ TÜRKİYE DE VAR MI ?
Türkiyede değil dünyada kadın erkek eşitliği yok. ABD ve Avrupa ulkelerınde kadınların sosyal hakları fazla olduğu için eşitlik varmış gibi gözüküyor ama bireysel olarak pekte farklı durumda değiller. Oradada tecavüz var orada da dayak var. Genel anlamda eşitlik derseniz Türkiye bu konuda çok yol aldı ama kadınların bu eşitlik olayını erkeklerle aşık atmak adına yanlış kullanmaları kadın kimliğine zarar veriyor. Kadınlar erkekler gibi davranmaya başladı ve ahlaki yozlaşma başladı. Adalette eşitlik vardır. Kadınlarımız bu eşitlik meselesini iyi anlamalılardır. Kadın kimliğ son on yılda erkelerle eşit olmak adına biraz aşırı davranmaya başladı yani tarihler boyu erkeklerin şikayet ettiğimiz hareketlerini kadın kimliği uygulamaya başlarsa o zaman bizim tarihler boyu şikayetçi oduğumuz erkeklerden ne farkımzı kalacak. Bizler erkeklerle ne bilek gücü neden maddi manevi aşık atmamalıyız ne de bilek güreşi yapmamalıyız ,biz aklımızla hanımlığımızı ev zarafetimizle eşitliğimizi ortaya koymalıyız.
KADIN ERKEK İLŞKİLERİNDE  KADINLARIN ROLÜ VE İSTEKLERİ NELERDİR ? 
TÜRK KADINI TOPLUMSAL ALANDA  KENDİNİ YETERİNCE  İFADE EDEBİLİYOR MU ?
Kadın toplumsal alalanda tabiki istediği kadar ifade edemiyor ama bayağı bir yol aldık. Biz kendimizi eleştiriyoruz ama ABD ve Avrupa parlementosunda sanki kadınlar fazlalıkta. Hayır değil yani kadın dünyada beklentilerini tam almıyor ki. Kadınlar sadakat ve sahiplenme isterler. En kariyerlisi bile yanında böyle bir erkek ister ama maalesef öyle erkelerde kadına müdahale ettiği için kadın ya evine çekilir yada birlikte yaşayamazlar. O yüzden kadın neyi ne kadar istediğini iyi belirlemelidir. Sonra erkek bana müdahale ediyor demesin. Yani bu sorunun cevabı aslında yok. Beklentiler gün geçtikçe değiştiği için bu soru yılarca sorulur ve  biz yıllarca cevaplarız.
SON DÖNEMDE KADINA KARŞI ŞİDDET OLAYLARINDA ARTIŞ VAR.SİZCE BU ŞİDDET ARTIŞININ ALTINDA  NE GİBİ TEMEL SORUNLAR YATMAKTADIR ?
Tabiki öncelikle inanç zafiyeti var. Said nursi hazretlerinin güzel bir sözü var akıl fen ilimleriyle vicdan din ilimleriyle ilerler yani, dini inançlarımızin inaç ve uygulamadaki eksikliği insanların vicdanlarını köreltiyor. Eğitimde olmadığı için akıl ve vicdan eğitimi eksik kalıyor kişiler merhametsizce birbirlerini dövebiliyor sövebiliyor zarar verebiliyorlar. Dini ve ilmi eğitim eksikliğidir şiddetin asıl sebebi… Toplumsal yozlaşmada zaten bu iki önemli yani din ve fen ilimlerinin eksikliği ile başlıyor. Toplumsal bilincimiz hem dini hem ilmi egitim konusunda yönlendirmeliyiz. Vicdanı pekiştiren manevi değer ve inançlardır. İlmi de besleyen bilgi eğitimidir. Bunları yapmaktan başka çaremiz yok.
SON OLARAK YENİ ÇIKAN KİTABINIZ HAKKINDA BİZİ BİLGİLENDİRİRMİSİNİZ , WEB SİTEMİZ HAKKINDA NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ ÖNERİLERİNİZ NELERDİR ?  
WEB SİTEMİZE VAKİT AYIRDIĞINIZ İÇİNÇOK TEŞEKKÜRLER BAŞARILARINIZIN DEVAMINI DİLİYORUZ…

Yeni kitabım “ duygu kontrolü ile kişisel başarı” insanların duygularının önemine vurgulama yapıyoruz. Bizler kendimize düşünmek için fırsat vermiyoruz çünkü her etki önce beynimizde duygularımızla gündem yaratır ve biz o anda sevinç veya üzüntü öfke duygularını bastırmak için kendimize fırsat vermeden tepki veriyoruz. Bu yüzden duygularımız kontrol etmenin önemini ve hayatımızı kontollü yaşamamızın duygularımızın kontrolü ile olacağını vurguladık. Duygular hayatımızı ilmik ilmik dokuyan kalp yansımaları beyin titrelimleridir. Ruh ve zihin duygular yoluyla ele ele tutuşur yaşam yolumuzu elde edebilirler. Duygularımızı sahiplenmek kadar onları kontrol etmek çok önemlidir.

Web sitenizi çok beğendim saydam gözü yormuyor ve göz teması ile başlıkları yakalamak kolay yani okuyucu için pratik. Günden güne dahada gelişerek buyueceğinize inanaıyorum .
Sizler gibi genç arakdaşların böyle atılımlar yapmaları bizleri mutlu ediyor.Başarılarınız devamını dilerim.Bundan sonra sitenizi takip edeceğim.


 

MANKENLİK VE ZARAFET EĞİTMENİ AYÇA KURU

MANKEN VE ZARAFET EĞİTMENİ AYÇA KURU İLE

MANKENLİK VE ZARAFET ÜZERİNE RÖPORTAJIMIZ ;

11896136_10206620814211435_2761923319752306800_n

 

 

 

 

 

 

 

 

AYÇA HANIM BİZE KENDİ HAYATINIZDAN VE BUGÜNE KADAR YAPTIĞINIZ 

ÇALIŞMALARI  ANLATIRMISINIZ ? 

DOĞMA BÜYÜME İZMİRLİYİM. KÜÇÜKLÜĞÜMDEN BERİ BALE EĞİTİMLERİ VE ZARAFET EĞİTİMLERİ ALMAKTAYDIM. ANNEMİN DE BU YÖNE EĞİTİMİ VE AİLESİNDEN DOLAYI KÜÇÜKLÜĞÜMDEN BU YANA HEP MÜREBBİYE DİYE NİTELENDİRİLEN ÖĞRETMENLERİMLE EĞİTİMLERDEN GEÇTİM. DAHA SONRA MİSS EGE YARIŞMASINDA 1. LİK DERECESİNE SAHİP OLDUKTAN SONRA İSTANBUL’A GELDİM MİSS TURKEY 2009 FİNALİSTLERİNDEN OLDUKTAN SONRA ISTANBUL’DA BİR AJANS BENİ BÜNYESİNE ALDI UZUN YILLAR BİR ÇOK DEFİLE KATALOG DİZİ VE REKLAMDA YER ALDIM NTV, KRAL TV VE SHOW TV DE SUNUCULUK YAPTIM. BU ARADA BİR KURULUŞTA KÜÇÜKLERE BALE EĞİTİMİ VE ADAB-I MUAŞERET EĞİTİMLERİ VERİYORDUM. SONRA ÇALIŞTIĞIM AJANS BENİ AYRICA EĞİTMEN KADROSUNA ALDI. MEZUN OLAN ÖĞRENCİLER SHOWMAX TA CANLI SUNDUĞUM AYÇA İLE HER ÇARŞAMBA PROGRAMINA GELEREK İLK DEFİLELERİNİ MİLYONLAR KARŞISINDA ÇIKARAK BÜYÜK BİR SINAVA TABİ OLUYORLARDI. YILLARDIR 16 YAŞ VE ÜZERİ BAY BAYAN HERKESE EĞİTİM VEREREK GÜZELLİK YARIŞMALARINA HAZIRLIYOR SEKTÖRDE NASIL DAVRANACAKLARINA DAİR EĞİTİMLER VERİYORUM AYRICA 11 YAŞTAN İTİBAREN ZARAFET EĞİTİMLERİNİ GRUP VE ÖZEL DERS OLARAK VERMEYE DE DEVAM EDİYORUM. ŞU ANA KADAR EĞİTİM VERDİĞİM VE MEZUN OLAN ÖĞRENCİ SAYISI 1000 E ULAŞTI VE EĞİTİM VERMEYE DEVAM EDİYORUM

AYÇA HANIM MANKENLİĞE BAŞLAMINIZA KİM ÖNCÜ OLDU,
BU MESLEĞİ SEÇMENİZE SEBEB OLAN OLAY NEDİR ?

AİLEM HER ZAMAN YANIMDAYDI. İLK İŞİM 16-17 YAŞINDA İZMİR’DE TANINMIŞ BİR MODACININ DEFİLESİNDE BAŞ MANKEN OLARAK ÇIKMAMDI. DEĞİŞİK BİR KOREOGRAFININ SONUNDA ATA BİNEREK SHOW’U TAMAMLAMIŞ VE SONRASINDA TÜM BASINDA YER ALMIŞTIM VE BUNDAN SONRADA GÜZELLİK YARIŞMASINDAN ALDIĞIM DERECE İLE YOLUMA DEVAM ETTİM.

MANKENLİK MESLEĞİNİ YAPMAYI SEVİYORMUSUNUZ ?
ARTIK ESKİSİ KADAR MANKENLİK YAPMIYORUM SADECE BELLİ BAŞLI ÇALIŞTIĞIM FİRMALAR VAR. ŞUANDA SEKTÖRE YEPYENİ MANKENLER YETİŞTİRİYOR ONLARI EĞİTİYORUM MESLEĞİMİ SEVDİĞİM İÇİN BİRÇOK MANKEN YETİŞTİRMEYE DE
DEVAM EDİYORUM….

419333_313380495382751_1044995083_n-300x151

 

 

 

 

 

 

TÜRKİYE’DE MANKENLİK YAPANLAR HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ NELERDİR ?
YERLİ VE YABANCI MANKENLER ARASINDAKİ EN BÜYÜK FARK NEDİR, TOPLUMUN VE MEDYANIN MANKENLİĞE BAKIŞ AÇISINI NASIL GÖRÜYORSUNUZ ? 

ŞİMDİ VERECEĞİM CEVABI NEREDEYSE HER ROPORTAJIM DA SÖYLÜYORUM . YERLİ MANKENLER İNANIN ÇOK İYİ VE HEVESLİ BU İŞİ YAPMAK İÇİN ANCAK ZAMANINDA YAŞANAN YANLIŞLIKLAR VE PROBLEMLER YÜZÜNDEN FİRMALAR TÜRK MODELLER İLE ÇALIŞMAK İSTEMİYORLAR O ZAMANLARDA TEK TÜK GETİRİLEN YABANCI MODELLER    ŞU ANDA YERLİ MODELLERDEN BİLE DAHA FAZLA VE NEREDEYSE TÜM İŞLERİ ALMAYA BAŞLADILAR BUNUN NEDENİ DENEYİMLİ VE FARKLI OLMALARI AMA ONLARA TANINAN FIRSATLAR KENDİ ÜLKEMİZDE KENDİ MODELLERİMİZE TANINMADIĞI İÇİN DENEYİMSİZ OLUYORLAR ÜLKE OLARAK ŞANS TANIMAMIZ VE FIRSAT VERMEMİZ LAZIM . MEDYANIN MANKENLERİN FRİKİKLERİ İLE DEĞİLDE YAPTIKLARI İŞLERLE ON PLANA ÇIKARTMALARI BİZİM MESLEĞİMİZİ DAHA  İYİ YERLERE GETİRECEĞİNE İNANIYORUM.

576906_367446649976135_2087763863_n

 

 

 

 

 

 

TÜRKİYE’DE MANKENLİK VE DİKSİYON EĞİTİMİ VEREN OKULLAR AÇIYORSUNUZ.  
BU MESLEK EĞİTİM İLE DAHA İYİ Mİ YAPILABİLİR ? 
GENÇLERİN MESLEĞE OLAN İLGİSİ VE TALEBİ NELERDİR?

ÖNCELİKLE  SİZ  BiLGİSAYAR KURSA GİTTİĞİNİZDE CAN ALICI NOKTALARINI ÖĞRENİYORSUNUZ DEĞİL Mİ YADA İNGİLİZCE KURSUNA GİDİP İNGİLİZCE ÖĞRENİP BİR  İŞE BAŞVURDUĞUNUZ DA SİZİN İÇİN İYİ BİR REFERANS OLUYOR DEĞİL Mİ … İŞTE MODELLİK EĞİTİMİ DE BU .. EĞİTİMLİ MODEL NEREDE NASIL NE YAPACAĞINI DAHA İYİ BİLİYOR DAHA İYİ HAREKET EDİYOR … HER ŞEYİN FARKINDA OLUYOR VE FİRMALAR EĞİTİMLİ MODELLERİ TERCİH EDİYOR. GENÇLERİN MODELLİĞE İLGİSİ ÇOK FAZLA AMA EN ÖNEMLİSİ NEDEN OLMAK İSTİYORLAR YÜKÜMLÜLÜKLERİ NELER VE HAYATLARINDA NE GİBİ DEĞİŞİKLİKLER OLACAK BUNLARI BİLMELERİ GEREKİYOR. VE BU BİLGİLERE GÖRE İLERLEMELERİ GEREKİYOR…

MANKENLİĞİN BİR BAŞLAMA YAŞI VAR MI ? HERKES MANKEN OLABİLİR Mİ?

BEBEK  MANKENLER BİLE VAR . ANCAK PROFESYONEL OLARAK MANKENLİK YAPMAK İSTİYORSANIZ 16 YAŞINDA EĞİTİM İLE BAŞLAMANIZ GEREKMEKTEDİR. HERKES MANKEN OLABİLİR Mİ SORUSUNA GELİNCE DE ÖNCELİKLE FİZİKİ OLARAK UYGUN OLMASI GEREKMEKTEDİR DAHA SONRADA HEVESİ OLMASI … ÜSTÜNE PROFESYONEL ELLERDEN ALACAĞI EĞİTİM İLE ÇOK İYİ YERLERE GELEBİLİRLER …

SON OLARAK ÖNÜMÜZDEKİ YILLARDA ÜLKEMİZDEN DE DÜNYACA ÜNLÜ MANKEN VEYA TOP MODEL ÇIKABİLECEK Mİ ?
BUNUN İÇİN NELER YAPILMALI VE HANGİ PROJELER ÜRETİLMELİDİR ? 

NEDEN ÇIKMASIN  HIRS İSTEK VE ÇALIŞMA SAYESİNDE MUTLAKA ÇIKAR … ÖNCELİKLE MEDYANIN BİZİM YANIMIZDA OLMASI SEKTÖRDEKİ FİRMA VE MODACILARIN DAHA ÇOK TÜRK MANKENLER İLE ÇALIŞMASI TÜRK MANKENLERİNDE HEMEN KAPRİSE BAŞLAMADAN PROFESYONEL BİR ŞEKİLDE ÇALIŞMASI GEREKMEKTEDİR

WEB SİTEMİZE VAKİT AYIRDIĞINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER , GELECEK ÇALIŞMALARINIZDA BAŞARILAR DİLİYORUZ ;
SANAT VE SEVGİYLE KALIN
KÜLTÜR SANAT TURİZM
SERAP YENİCİ  AŞK VE YENİ ALBÜMÜ RÖPORTAJIMIZ

36612195428147562728

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SERAP YENİCİ İLE AŞK VE YENİ ÇIKAN ALBÜMÜ ÜZERİNE RÖPORTAJIMIZ

SERAP HANIM BİZE KENDİNİZDEN VE YAPTIĞINIZ ÇALIŞMALARI ANLATIRMISINIZ ?

Merhaba İzmirliyim Ege aşığıyım.Ama herşeyden önce müziğe aşık biriyim .9 eylülde üniversite eğitimimde müzikoloji okudum ve müzikolog unvanını almış olarak mezun oldum .Ama  sahne ve müziği icra etmek benimi çin çok daha önemliydi .Sahne kadar kameraları da seviyorum ve  TRT hocalarından Taylan açmdoruk’dan spikerlik sunuculuk eğitimi aldım ve Flash tv ,TGRT AVRUPA ,CİNE5 televizyonlarında yapımcılık ve sunuculuk yaptım .Diplomalarımla eğitimli olsamda esas tüm müzik bilgi ve kariyerimi aslında icra ederken öğrendim diyebilirim .Onlar birer temeldi .Reklam müziği üzerine tez vermiştim .Dolayısıyla hem seslendirme hem besteleme alanında reklam müziği de hayatımın vazgeçilmezleri arasına girdi Çok yönlülüğü üretmeyi paylaşmayı seviyorum ve müzik bunun içinden muhteşem bir kaynak .

TÜRKİYE’DE MÜZİK YAPMAK VE ŞARKI SÖYLEMEK NASIL BİR DUYGU ?  

Türkiye’de müzik yapmak ..Aslında ben çok uzun yıllar müzik ve sahne geçmişi olan biri olarak ,Türkiye’de bir mekanda daimi bir program yapmayı hiç tercih etmedim çünkü fon müziği olmaktan değil gerçek dinleyenlerle şarkılarımı paylaşmaktan keyif alıyorum . Genelde gittiğim özel gala gecelerinde gecenin merkez noktası eğlencenin kilit noktası oluyorsunuz ve bu çok daha haz verici ayrıca sanatçıya yaklaşım saygı hepsi boyut değiştiriyor böyle ortamlarda o sebeple tercihim barlardan uzak olmak oldu. Çok nadir olarak tarzıma yakın dostlarımın ısrarları üzerine tek gece yada iki gece dostlarla müziğimi paylaşma bazında gecelerde sahne alıyorum.Ama daha çok konser tadında geceleri seviyorum..Yurt dışında festivallere gittim dereceler aldım çok keyifliydi Ama ben koyu Türkiyeciyim tatil ve tek günlük konserler dışında, pek yurt dışı daimi kalmayı düşünmem istemem .Kendi dilimde ruhumdan gelen yorumumla anlaşılarak şarkı söylemek başka bir duygu …

serap_yenici_003_31369_6987509

 

 

 

 

 

 


 YENİ ALBÜMÜNÜZDEN BAHSEDERMİSİNİZ ; AŞK HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ ? 

Aşk tek başına farklı bir senfonik yapıt oldu onu ilerleyen zamanlarda yine senfonik diğer şarkılarımla birleştirdiğim bir albüme ilave edeceğim ama sevgililer gününde sadece onu paylaşmak istedim .
Söz müzik aranje orkestrasyon dahil Özkan Turgay yapıtı bir eser bana sadece hissederek yorumlamak kaldı.Dinleyenlerin yorumlarından keyif alarak mutlu oluyorum .
Aşk bana göre değil aslında kova burcuyum feci mantık feci özgür imzaya bağlanmaya karşı korkularım var .Ama aşık olursam  ben bile beni anlamıyorum ki karşımdaki anlasın aşkda çok karakter değiştiren biriyim mantıklı kovayla duygusal kova çatışması başlıyor çünkü bir bedende ikisi de var.
Biri git diyor biri kal biri sev diyor biri Terket  AŞK benim için zor yani karşımdakine de Allah sabır ve bana karşı derin bir sevgi versin anca öyle katlanır :)))

AŞKA İNANIYORMUSUNUZ ?

Aslında cevabı yukarda vermişim aşka inanıyor ama çoğu kez kaçıyorum ama o zaten geliyorum da demez geleyim mi diye de sormaz ama uçurur aşka inanmayı bırakın korksam da aşka tapıyorum normal çocuk doğuran kadın metabolizma yenilenirmiş ya ben aşık olan kadının bunu devamlı yaşadığına inanıyorum.Aşkı haz edecek adam konusu ayrı bir soru olabilirmiş :))

ŞARKILARINIZLA HEDEFLEDİĞİNİZ BİR KİTLE VAR MI ? 

Şimdi aslında gittiğim gecelerde yaş kesimleri 30 ile 60 arası değişiyor ..Benim seslendirdiğim şarkı kriterini de bu belirliyor ama albümde kalıcılık istediğim için slow ve kaliteli sözleri değerli şarkılar seçmeye çalışıyorum.Ama eğlenceli açığa çıkmamış 30 yaşın altınıda keyiflendirecek çok şarkım var zula da bekliyorlar bakalım beni ve müziğimi sesi yorumumu tam herkese ulaştırabilirsem o farklı çalışmaları da ortaya belki kendim değil ama yeni nesil başarılı  seslerle  yapabilirim.

SANAT VE MÜZİK İÇİN DÜŞÜNCELERİNİZ ?

Sanat anlayana yapıldığı sürece değer taşıyor ve kişilere ulaşıp takdir gördüğü sürece ,tek dileğim çoğu sevdiğim müzisyen içinde aynı hayattayken anlaşılıp dinlenilip sevilmek sonrası adına sokaklar büstler köşeler olmuş pek fayda etmiyor ..Müzik ben şarkı söyleyebildiğim için her gün tanrıya şükrediyorum Müzik sonsuz bir duygu ve duygularını ifade aracı bu yüzden ben çok şanslıyım .Her içimden geçeni yazdığım bir şarkıyla kitlelerle paylaşabilme şansım var .

TÜRKİYE’DE MÜZİK VE SANAT PİYASASI HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ ?

Türkiye’de genelleme yapacağım düzgün olanlar belli zaten sanatçıları da ortada ..Ama çoğu  yapım şirketlerinin içi geçmiş görev gibi olsun olsun diye  varlar, sanatçılar hep yalnız ,kafalar eski çarpışan mücadeleci sanatçı istemiyorlar ,sanatçı otursun soru sormasın araştırmasın hakkını aramasın, ama harcasın üretsin yapsın satarsa adam yerine konur satmazsa hiç saymazlar birde 10 ile 15 kişi sanatçı kabul ediliyor , firmada onlar varsa onlar adam sen değilsin yaklaşımı var onun harici kimsenin emeğine saygı ve destek yok sadece aracı konumdalar prosedürleri tamamlıyorlar.Yani genel anlamda sanata saygı sanatı pazarlayanlar da yok ne yazık ki…

WEB SİTEMİZ İÇİN DÜŞÜNCE VE YORUMLARINIZ NELERDİR ?

Detaylı yurt dışı bağlantıları da olduğu belli olan donanımlı bir site ….
Amacı güzel, ismi gibi önemli olan o ….


 

 BANU KOŞAR İLE KARATE ÜZERİNE RÖPORTAJ

BANU KOŞAR İLE TÜRK KARATE SPORU ÜZERİNE RÖPORTAJIMIZ

KENDİNİZDEN VE KARATE SPORUNA OLAN İLGİNİZDEN BAHSEDERMİSİNİZ ?

14686_10152666006624290_471250505913878021_n

 

 

 

 

 

 

 

BEN BANU  KOŞAR 1972 YILINDA İSTANBUL'DA DOĞDUM VE İSTANBUL'DA BÜYÜDÜM.
ASIL MESLEĞİM STİLİSTLİK OLMASINA RAĞMEN KARATE-DO ANTRENÖRLÜĞÜ VE ULUSLARARASI HAKEMLİK YAPMAKTAYIM.
KARATE-DO BENİM İÇİN SADECE BİR SPOR YADA MESLEK DEĞİL AYNI ZAMANDA BİR YAŞAM BİÇİMİM.

KARATE SPORUNA İLK NE ZAMAN VE NEREDE BAŞLADINIZ, KİMDEN ÖĞRENDİNİZ ?

BU SPORA 1975 SENESİNDE HENÜZ 3 YAŞINDA İKEN HAKKI KOŞAR KARATE-DO KULÜBÜNDE BAŞLADIM.
KARATE-DO SPORUNU TÜRKİYE'YE GETİREN TÜRK KARATE-DO FEDERASYONUNU KURAN VE ÜLKEMİZE BİNLERCE SPORCU,
ANTRENÖR KAZANDIRARAK BAYRAĞIMIZI VE MARŞIMIZI DÜNYAYA TANITMAMIZI SAĞLIYAN HEM HOCAM HEM BABAM OLAN HAKKI KOŞAR'DAN ÖĞRENDİM.

BU SPORA BAŞLIYACAK BİRİNİN ÖĞRENECEĞİ TEMEL HAREKETLER NELERDİR VE HERKES BU SPORU YAPABİLİR Mİ ?

BU SPORA BAŞLAYANLARIN VE İSTEYENLERİN TEKNİK OLARAK ÖĞRENECEĞİ TEMEL HAREKETLER DACHİ DEDİĞİMİZ TEKNİKLERİN TEMELİNİ OLUŞTURAN DURUŞLARDIR.
BU DURUŞLAR BACAKLARIN YÖN VE AÇILARININ DEĞİŞMESİYLE OLUŞUR.BUNUNLA BERABER TEMEL ATAK VE BLOKLAR ÖĞRETİLİR.
KARATE-DO SPORUNU 4 YAŞINI BİTİRMİŞ HER YAŞTAN HER FİZİKSEL ÖZELLİKTEKİ İNSAN EĞİTİMİNİ ALARAK YAPABİLİR.


397666_4872460642976_923513683_n-300x300

 

 

 

 

 

 

 

GEÇMİŞ YILLARDA TÜRK KARATE SPORUNA BÜYÜK HİZMETLERİNİZ OLDU.

BU HİZMETLERİNİZ İLE TÜRKİYE’DE KARATE SPORUNA  OLAN İLGİ HANGİ NOKTADA ?

ÜLKEMİZDE KARATE-DO SPORU MAALESEF AİLELERİN ÇOCUKLARINI SAKINDIĞI TEHLİKELİ VE SADECE TEKME YUMRUĞUN ÖĞRETİLDİĞİ BİR SPOR OLARAK GÖRÜLMEKTEDİR.
OYSAKİ ASIL AMAÇ FİZİKSEL GÜÇLE BERABER RUHSAL VE ZİHİNSEL GELİŞİMİNDE MAKSİMUMA ÇIKARTILMASIDIR.
ÖZELLİKLE ÇOCUKLARDA KONSANTRASYON YETENEĞİNİN ARTTIRILMASI,VÜCUT BEYİN KOORDİNASYONUNUN SAĞLANMASI,
KİŞİNİN KENDİNE OLAN GÜVENİNİN ARTTIRILMASI İÇİN ÖZEL YÖNTEMLERE SAHİP OLAN VE HİÇBİR ŞEKİLDE TEMASIN KABUL EDİLMEDİĞİ BİR SAVUNMA SPORUDUR.
KARATE MÜSABAKALARIN DA VURDUĞUNUZDA PUAN DEĞİL CEZA ALIRSINIZ ,RAKİBE KARŞI OLAN ÜSTÜNLÜĞÜNÜZÜ YAPTIĞINIZ TEKNİĞİN
HIZI,TEKNİK KALİTESİ,GÜCÜ VE KONTROL EDİLEBİLME YETENEĞİNİZLE GÖSTERİRSİNİZ.

WEB SİTEMİZE VAKİT AYIRDIĞINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ.

BUNDAN SONRAKİ YAŞAMINIZDA BAŞARI VE SAĞLIK SİZİNLE OLSUN…

KÜLTÜR SANAT TURİZM

DJ BERNA ÖZTÜRK İLE RÖPORTAJIMIZ 

3393_blog_alt_40602

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DJ VE MÜZİK ÜZERİNE RÖPORTAJ

KENDİ HAYATINIZI  VE YAPTIĞINIZ ÇALIŞMALARI ANLATIRMISINIZ  ?
 Merhaba!28 Nisan 1983’te İstanbul’da doğdum.FMV Özel Ayazağa Işık Lisesi’nde okurken ailemin de teşvikiyle reklam oyunculuğu yapmaya başladım.Bir yandan modellik de yaparken, tesadüfler sayesinde Prof Mehmet Cavcı’nın öğrencisi olarak DJ’lik virüsünü kapmış oldum.Liseyi bitirince İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji bölümğnü kazandım.Eğitimime devam ederken Çarkıfelek’te hosteslik yapmaya başlayarak canlı yayın tecrübesi kazandım.
Bir yandan kendimi bir Dj olarak eğitmeye devam ediyor, bir yandan da performanslar sergiliyordum.O sırada hayatıma tiyatronun girmesiyle kısa bir ara verdiğim müzik çalışmaları, rol aldığım dizi ve sinema filmleri süresince yeniden hız kazandı .Müziğime hak ettiği ilgiyi gösterebilmek adına oyunculuk tarafımı askıya alıp Dj’lik ve prodüktörlük aktivetelerimi hızlandırdım.
Türkiye’nin hemen her şehri,KKTC,Almanya,Azerbaycan,İsviçre,Hollanda,Filipinler,Avusturya dahil olmak üzere bir çok ülkede performans sergiledim ve her geçen gün yenileri ekleniyor.
Ayrıca 2009’da yayınlanan Dancing in The Sun adlı bir compilation albümüm var.Şu anda , sadece canlı gösterdiğim performanslarımın dışında dinleyicim ile buluşabilmek için harıl harıl çalışıyorum.Çok yakında, bu kadar beklediğime değecek bir projeyle karşınızdayım.
TÜRKİYE’DE BAYAN DJ  OLMAK NASIL BİR  HİS  ? DİSKOTEK   VE PARTİLERE GİTTİĞİNİZ ZAMAN  TOPLUMUN SİZE BAKIŞ AÇISINI NASIL GÖRÜYORSUNUZ?

Türkiye’de kadın DJ olmak diye bir ayırımı, ya da DJ yakıştırmasını kendi payıma doğru bulmuyorum.

Ama Türkiye’de DJ olmak harika bir his!İşimi severek yapıyorum, bu işi yaparken de sevilerek karşılandığım için şükran duyuyorum.

iuuq_NV_00qspgjmf_SL_bl_SL_gcdeo_SL_ofu0iqspgjmf_NK_bl_NK_tod50484346_SK_217563626647_SK_22194_2NU_5845_SK_o_SL_kqh

 

 

 

img-djbernaozturkftsezenaksukahpekaderhq-731

 

 

 

 

 

 

 

 

SİZİ  DJ OLMAYA NEDEN OLAN DÜŞÜNCE NEDİR, TÜRKİYE’ DE  DJ OLARAK ÇALIŞMAK ZOR MU ? 

BUNU İŞ OLARAK YAPMAK İSTEYEN GENÇLERE TAVSİYENİ  NELERDİR ?

DJ olmaya ilk kez ablamların beni gerçek bir ‘club’a götürmesiyle karar verdim.Şimdinin müzikal alt yapısı ve kültürü o zamanki ile kıyas kabul etmez.Dinleyicinin sadece duyduğuna karşı verdiği fiziksel tepki, ve bu tepkiyi benim onlardan alabilecek olmam beni çok heyecanlandırmıştı.O anda karar verdim : ben insanları dans ettirerek mutlu olmak ve mutlu etmek istiyorum!Performans DJ’liği profesyonel anlamda çok genç bir meslek.Gerekli koşulların layıkıyla sağlanması konusunda hala sıkıntı yaşanabiliyor.Çok dikkatli,istikrarlı ve adaletli davranmak gerek ancak ikinci ya da üçüncü kişilerin aynı özeni göstermesini beklemek bu aşamada hata olabiliyor. Her şeye karşın içimizdeki müzik aşkının sönmesine izin vermemek, bu işi ve yaşam tarzını hafife almamak ve çok çalışmak gerekiyor. Sonuçta asıl sorumluluğunuz iyi müzik yapmak ve bu müzikle dinleyicinize ulaşabilmek.Bu mesleği seçerken kovaladığınız tek şeyin bu olduğuna emin olun…

SON YILLARDA ÜLKEMİZDE DİSKO CLUP  VE PARTİLERDE ÜSTSÜZ DJ MODA OLMAYA BAŞLADI ÖZELLİKLE TURİZM BÖLGELERİNDE ,

BU KONU HAKKINDA DÜŞÜNCELERİNİZ ?

nm1729043

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Üstsüz DJ diye bir şey yoktur. Ya da üstüz olan DJ’in , DJ likle alakası yoktur.

HOBİLERİNİZ NELERDİR ? DJ’LIK DIŞINDA NE YAPIYORSUNUZ ?

Kiteboard sporunda üçüncü yılıma girerken, Türkiye Üçüncülüğü yaşamış olmanın gururunu taşıyorum.Aynı zamanda eğitmeni olduğum okulumuzun da bulunduğu, bu sporun

Türkiye’deki kalbi Gökova’da üç kedim ve bir köpeğimle,bahçemizden topladığım domatesleri yiyebildiğim, doğaya saygılı bir hayat yaşıyorum.

Bol bol kitap okuyor, sahilde kiteboard yapıyor ve doğadan aldığım ilhamla yeni besteler yapıyorum.

BİZE VAKİT AYIRDIĞINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER

GELECEK ÇALIŞMALARINIZDA BAŞARI HER ZAMAN DAİM OLSUN

KÜLTÜR SANAT TURİZM

 

kst logo

 

 

 

 

 

 

 
 

Share Button