Turizmde yeni bir iş kolu; Stil danışmanlığı

Turizmde yeni bir hizmet ; Stil danışmanlığı. İstanbul’da bir otel bir iç mimarlık firmasından stil danışmanlığı hizmeti almaya başladı.

Untitled-3-12

 

 

Toplam 54 farklı sektörden mal ve hizmet alan turizm sektörünün Türkiye’deki lokomotif kesimi konaklama sektörünün aldığı ürün ve hizmet yelpazesi krizler ve sıkıntılı dönemlere rağmen genişliyor. Son zamanlarda konaklama kesimine yönelik olarak ortaya çıkan hizmetlerden biri de “stil danışmanlığı.

İstanbul’da ilk kez bir otel bir iç mimarlık firmasından stil danışmanlığı hizmeti almaya başladı.
İç Mimar İdil Özbek ve İç Mimar Muhammet Taşlı ortaklığındaki ID-İstanbul  The Marmara Collection bünyesindeki otellere artık stil danışmanlığı hizmeti veriyor.
Marka kimliğinin tasarım ölçeğinde korunması, mevcut stil bütünlüğünün sürdürülebilirliğinin sağlanması ve hatta yeni iç mekânların tasarlanarak projelendirilmesine kadar oldukça geniş bir kapsamda sunulan bu danışmanlık hizmeti, Türkiye’deki otelcilik sektörü için de bir ilk.
The Marmara Collections bünyesindeki tüm otellerinin marka kimliğinin önemli bir yansıması olan iç mekânlarındaki stil bütünlüğünü korumayı, bu bütünlüğe uygun yenilikler sunmayı, gerektiğinde de ihtiyaca yönelik olarak iç mimari tasarım ve uygulama hizmeti vermeyi kapsayan bu danışmanlığın Türkiye’deki zincir otel işletmelerinde daha önce kullanılmamış bir sistem olması nedeniyle de enteresan bir danışmanlık modeli.
Danışmanlık kapsamında Amerikan servislerinin seçiminden koltukların döşemelik kumaş yenilemelerine, otel çalışanlarının üniformalarından odalarda kullanılan tüm aksesuarlara, otel içinde ihtiyaca bağlı olarak geliştirilen geçici veya kalıcı tüm stil çözümlerinden kapsamlı iç mimari tasarım ve uygulamalara kadar geniş bir hizmet çeşitliliği var. The Marmara Colleclions’ın bütün otelleri stil danışmanlığı hizmeti almaya başladı.
Renovasyon çalışmalarının altında Wilson Associates imzasının bulunduğu The Marmara Collection zincirinin en köklü oteli The Marmara Taksim’de yer alan
spa ve hamam bölümleri ID-ISTANBUL’un tasarım vizyonu ile biçimlenen iç mekanlardan bazıları.

Comments

comments

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*